Matura próbna 2016/2017, JĘZYK POLSKI - poziom rozszerzony. "Potop!" [RELACJA NA ŻYWO]

Matura próbna z Operonem, dzień pierwszy - język polski. O 14 uczniowie zaczęli pisać próbną maturę z polskiego na poziomie rozszerzonym. Mieli na to 180 minut. Co było w arkuszach? Jakie tematy wypracowań? Wiemy już, co było na maturze próbnej z polskiego podstawowego - sprawdź!

Matura próbna 2016/2017, POLSKI - egzamin na poziomie rozszerzonym

Próbna matura 2016/2017 z Operonem rozpoczęła się od egzaminów z języka polskiego. Rano uczniowie rozwiązywali arkusze z polskiego na poziomie podstawowym. Dostali na to 170 minut. O 14 część maturzystów zasiadło do matury próbnej z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Na jej napisanie zdający mają 180 minut.

Matura próbna z Operonem, polski rozszerzony. Był "Potop"!

Wiemy już, że w arkuszu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym jeden z tematów wypracowania dotyczył fragmentu "Potopu" Henryka Sienkiewicza.

Próbna matura OPERON, język polski. Wiemy, co było na podstawie!

O godzinie 9 maturzyści pisali maturę próbną z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wygląda na to, że egzamin był łatwy - wielu uczniów wychodziło z sali egzaminacyjnej już po godzinie i dzieliło się swoimi wrażeniami i informacjami o zadaniach z polskiego na Twitterze.

Wiemy już, że na próbnej maturze z języka polskiego pojawił się fragment "Lalki" Bolesława Prusa. W oparciu o dany wycinek tekstu należało napisać wypracowanie o tym, czy książki mają wpływ na człowieka. 

Drugim tematem była interpretacja sonetu odeskiego Adama Mickiewicza - "Do Niemna".

Poza tym w arkuszu maturalnym z próbnej matury z polskiego pojawił się m.in. fragment tekstu autorstwa prof. Jana Miodka.

Matura próbna 2016/2017, polski. Jutro ODPOWIEDZI

Już jutro o 13:00 w serwisie Edulandia.pl pojawią się arkusze i klucz odpowiedzi do próbnej matury z Operonem z języka polskiego. Opublikujemy materiały w związku z maturą próbną na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi i przekonaj się, czy dobrze napisałeś próbną maturę z języka polskiego!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

Więcej o: