Matura próbna z Operonem - ANGIELSKI, NIEMIECKI - trwa egzamin [RELACJA NA ŻYWO]

Matura próbna z Operonem trwa - dziś przedostatni dzień egzaminów. Punktualnie o godzinie 9 rozpoczęła się matura próbna z angielskiego lub niemieckiego na poziomie podstawowym. Co trzeba mieć na maturze próbnej? Gdzie szukać odpowiedzi z angielskiego i niemieckiego?

Matura próbna 2016/2017 z Operonem, angielski i niemiecki. Jak przebiega egzamin?

Próbna matura z języka obcego na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godzinie 9:00. Maturzyści będą musieli rozwiązać egzamin z języka obcego, który składa się z trzech części - czytanie ze zrozumieniem, słuchanie i pisanie. Matura próbna z języka obcego potrwa 120 minut. 

Od godziny 11:00 uczniowie będą mieli dwugodzinną przerwę. Dla uczniów, którzy będą zdawać egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym matura próbna rozpocznie się o godzinie 14:00.

Próbna matura z OPERONEM, angielski i niemiecki. Najłatwiejszy egzamin?

Co roku okazuje się, że matura próbna z języka obcego to dla maturzystów najłatwiejszy egzamin. Uczniowie zazwyczaj mogą pochwalić się dobrymi wynikami z testów z angielskiego i niemieckiego. Również przed tegoroczną próbną maturą z Operonem z angielskiego i niemieckiego zdający są dobrej myśli.

Matura próbna OPERON - co można wziąć ze sobą na egzamin?

Na próbnej maturze nie można mieć urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych czy odtwarzaczy muzycznych), maskotek czy jedzenia.

Maturzysta na egzaminie powinien mieć długopis lub pióro z czarnym tuszem (atramentem). Na maturę próbną trzeba też wziąć swój dokument tożsamości - najlepiej dowód osobisty.

Matura próbna 2016/2017, ANGIELSKI i NIEMIECKI - odpowiedzi

W piątek 25 listopada, dzień po maturze próbnej z języka obcego, na Edulandia.pl pojawią się oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi. Maturzysto, sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi i przekonaj się, jak poszła ci matura próbna z angielskiego i niemieckiego z Operonem!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Ożeż w maturę"!