Matura próbna z Operonem, język polski: "Lalka" i "Kordian" [RELACJA NA ŻYWO]

Matura próbna z Operonem rozpoczęta. Dziś, 22 listopada o 9, uczniowie zaczęli pisać maturę próbną z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wiemy już, jakie motywy literackie pojawiły się w arkuszu. Jakie były tematy wypracowań? Jutro na Edulandia.pl arkusze i odpowiedzi!

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ODPOWIEDZI

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ODPOWIEDZI

Próbna matura OPERON, polski: Znowu "Lalka"!

Kolejne pokolenie maturzystów musiało zmierzyć się z fragmentem "Lalki" Bolesława Prusa. Temat jednego z wypracowań dotyczył właśnie tej lektury. Należało napisać, czy książki mają wpływ na człowieka.

W arkuszu z matury próbnej z polskiego pojawił się też  "Kordian" Juliusza Słowackiego oraz "Cierpienia młodego Wertera" Johanna Wolfganga von Goethego.

Matura próbna 2016/2017, język polski: Adam Mickiewicz i prof. Miodek

Internauci donoszą, że drugim tematem wypracowania była interpretacja sonetu odeskiego "Do Niemna" Adama Mickiewicza.

W arkuszu maturalnym z polskiego podstawowego pojawił się tekst autorstwa prof. Miodka.

Matura próbna z Operonem, język polski. Jak wygląda matura rozszerzona?

O godzinie 14 część uczniów przystąpiła do rozwiązywania próbnej matury z polskiego na poziomie rozszerzonym. Na napisanie tego egzaminu mieli 180 minut.

Jutro maturzystów czeka próbna matura z matematyki. W czwartek zmierzą się z językiem obcym, a w piątek - z przedmiotami dodatkowymi.

Próbna matura 2016/2017, Operon. ODPOWIEDZI na Edulandia.pl

Dzień po każdym egzaminie na stronie Edulandia.pl opublikujemy arkusze i klucze odpowiedzi. Już jutro po 13 szukajcie rozwiązań do próbnej matury z Operonem z języka polskiego - poziom podstawowy i rozszerzony. Sprawdźcie, jak napisaliście maturę próbną 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

Więcej o: