Matura próbna 2016/2017, POLSKI - znowu "Lalka"! [TEMATY, ZADANIA]

Matura próbna z Operonem 2016/2017 rozpoczęła się dziś o 9. Uczniowie napisali już egzamin na poziomie podstawowym. Wiemy już, że jeden z tematów wypracowania nawiązywał do "Lalki" Bolesława Prusa! Jak brzmiał temat wypracowania na próbnej maturze z języka polskiego? Kiedy odpowiedzi?

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ODPOWIEDZI

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ODPOWIEDZI

Próbna matura 2016/2017, POLSKI - "Lalka" na wypracowaniu

Maturzyści rozpoczęli rozwiązywanie arkusza maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym dokładnie o godzinie 9. Na napisanie próbnej matury z polskiego podstawowego mieli 170 minut. 

Pierwsze informacje o zadaniach zaczęły pojawiać się już godzinę po rozpoczęciu egzaminu. Jeden z tematów wypracowania należało opisać w oparciu o fragment "Lalki" Bolesława Prusa. Temat dotyczył wpływ książek na człowieka.

Matura próbna OPERON 2016/2017, ZADANIA polski: "Nie było Wesela i Sienkiewicza"

Inni maturzyści za pośrednictwem mediów społecznościowych również dzielili się informacjami o tym, co znalazło się w arkuszach na maturze próbnej z języka polskiego, a co się w nich nie pojawiło.

Wiemy np., że w tym roku na próbnej maturze nie trzeba było odwoływać się do "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Nie pojawiła się też żadna powieść autorstwa Henryka Sienkiewicza. Był za to tekst autorstwa prof. Miodka.

Próbna matura POLSKI 2016/2017: "Podejrzanie łatwa"?

Według pierwszych informacji na Twitterze matura próbna z języka polskiego z Operonem nie sprawiła uczniom zbyt wielu problemów. Taką tezę może potwierdzać fakt, że wpisy takie zaczęły się pojawiać już po ok. godzinie od rozpoczęcia egzaminu.

Jednak inni maturzyści nie są zdania, że poszło im tak dobrze:

Matura próbna OPERON, polski 2016/2017 - kiedy ODPOWIEDZI?

Już jutro, dzień po maturze próbnej z języka polskiego, w serwisie Edulandia.pl opublikujemy arkusze i klucz odpowiedzi do egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sprawdź, czy dobrze napisałeś próbną maturę z języka polskiego!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

Więcej o: