Próbna matura z języka polskiego. Uczniowie piszą maturę próbną na poziomie podstawowym

Matura próbna z języka polskiego na poziomie podstawowym to pierwszy egzamin podczas jesiennych zmagań. O godzinie 9.00 uczniowie zmierzą się z pytaniami na maturze próbnej z Operonem.

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ODPOWIEDZI

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ODPOWIEDZI

Matura próbna, język polski, Operon

O godzinie 9.00 rozpoczęła się matura próbna na poziomie podstawowym. Maturzyści odpowiedzą na pytania nawiązujące do czytania ze zrozumieniem. Następnie napiszą wypracowanie na jeden z proponowanych tematów. Matura próbna z języka polskiego potrwa 170 minut.

O godzinie 11.45 nastąpi prawie dwugodzinna przerwa. O godzinie 14 do matury z polskiego przystąpią ci uczniowie, którzy zdecydowali się pisać ją także na poziomie rozszerzonym. Ten egzamin z kolei potrwa 180 minut.

Matura próbna z Operonem, język polski, co można zabrać?

Podobnie jak w przypadku prawdziwej, majowej matury, na maturze próbnej nie wolno mieć ze sobą przedmiotów niedozwolonych są nimi urządzenia elektroniczne (telefony komórkowe czy odtwarzacze muzyki), maskotki czy inne przedmioty "na szczęście" czy jedzenie.

Arkusze egzaminacyjne na maturze próbnej należy wypełniać tylko długopisem lub piórem z czarnym tuszem (atramentem). Na maturze z matematyki można posługiwać się kalkulatorem prostym, pozwalającym na wykonanie podstawowych obliczeń. Na próbnej maturze z języka polskiego można korzystać ze słowników, np. poprawnej polszczyzny czy ortograficznego. 

Oczywiście udając się na próbną maturę należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość - najlepiej dowód osobisty.

Matura próbna 2016/2017, JĘZYK POLSKI. Kiedy odpowiedzi i arkusze?

Już w środę 23 listopada, czyli dzień po przeprowadzeniu próbnej matury z Operonem, na stronie Edulandia.pl zostaną opublikowane oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi. Maturzysto, sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi i przekonaj się, jak poszła ci matura próbna z języka polskiego z Operonem!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

Więcej o: