Matura próbna 2016/2017 z Operonem. Co musisz wiedzieć? Gdzie będą ODPOWIEDZI?

Matura próbna z Operonem rozpoczyna się już jutro. O godzinie 9 uczniowie przystąpią do próbnej matury z języka polskiego. Czy matura próbna jest organizowana na takich samych warunkach jak prawdziwa matura? Dowiedz się, czym matura próbna różni się od prawdziwej matury. Sprawdź, gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy!

Matura próbna 2016/2017, Operon. W co się ubrać?

 

Próbna matura odbywa się na takich samych zasadach jak matura majowa. Dzięki temu uczniowie przekonają się, co czeka ich w maju. Wprawdzie wybierając się na maturę próbną zdający nie muszą być ubrani na galowo, ale poza tym wszystko będzie wyglądać tak, jak na maturze majowej.

Próbna matura OPERON, 2016/2017. Ile potrwają egzaminy?

Egzaminy w ramach próbnej matury będą trwały dokładnie tyle samo czasu co egzaminy na prawdziwej maturze. W przypadku egzaminu na poziomie podstawowym maturzyści dostaną 170 minut na rozwiązanie arkusza z zadaniami. W przypadku egzaminu na poziomie rozszerzonym - 180 minut.

Wyjątkiem są egzaminy z języków obcych. W tym przypadku arkusze maturalne na poziomie podstawowym należy rozwiązać w ciągu 120 minut, a arkusze na poziomie rozszerzonym - w ciągu 150 minut.

Matura próbna z Operonem. Co można mieć ze sobą?

 

Podobnie jak w przypadku prawdziwej, majowej matury, na maturze próbnej nie wolno mieć ze sobą przedmiotów niedozwolonych są nimi urządzenia elektroniczne (telefony komórkowe czy odtwarzacze muzyki), maskotki czy inne przedmioty "na szczęście" czy jedzenie.

Arkusze egzaminacyjne na maturze próbnej należy wypełniać tylko długopisem lub piórem z czarnym tuszem (atramentem). Na maturze z matematyki można posługiwać się kalkulatorem prostym, pozwalającym na wykonanie podstawowych obliczeń. Na próbnej maturze z języka polskiego można korzystać ze słowników, np. poprawnej polszczyzny czy ortograficznego. 

Oczywiście udając się na próbną maturę należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość - najlepiej dowód osobisty.

Próbna matura z Operonem 2016/2017. Kiedy odpowiedzi i arkusze?

Już dzień po każdym egzaminie w ramach matury próbnej będziecie mogli zobaczyć oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi. Dzięki temu będziecie mogli porównać swoje odpowiedzi z rozwiązaniami zawartymi w kluczu i oszacować, ile punktów udało się wam zdobyć z próbnej matury.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

 

 

Więcej o: