Próbna matura 2016/2017 z Operonem - egzamin z języka obcego już jutro!

Próbna matura 2016/2017 z Operonem trwa już od dwóch dni, maturzyści napisali egzaminy z języka polskiego i matematyki, jutro języki obce. 24 listopada w czwartek o godzinie 9:00 rozpocznie się matura próbna z języków obcych, która będzie ostatnim egzaminem z przedmiotów obowiązkowych. Jakie zadania z języków obcych pojawią się na maturze próbnej z Operonem 2016/2017? Gdzie znaleźć arkusze i odpowiedzi z matury próbnej z języków obcych?

Próbna matura z Operonem 2016/2017, język obcy, poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin z języków obcych odbędzie się 24 listopada i rozpocznie się o godzinie 9:00. Matury próbne będą przebiegały w sposób następujący:

Próbna matura z Operonem, język obcy - poziom podstawowy i rozszerzony:

09:00 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)

11:00 – 14:00  – przerwa

14:00 – egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

Próbna matura z Operonem- co będzie na próbnej maturze z języków obcych? [ZADANIA, ARKUSZE]

Matura próbna z języka obcego jest ostatnim egzaminem obowiązkowym dla maturzystów, jednak nie należy jej lekceważyć i trzeba do niej podejść poważnie. Egzamin z języka obcego sprawdzi na jakim poziomie wiedzy z języka obcego jest maturzysta oraz, co będzie trzeba poprawić przed majową maturą.

Zanim przystąpisz do matury z języka obcego zobacz jak wyglądały arkusze i odpowiedzi z języka obcego z poprzednich lat.  Sprawdź naszą bazę na Edulandia.pl!

Próbna matura z Operonem –JĘZYK OBCY– arkusze, zadania, odpowiedzi>>

Próbna matura z Operonem 2016/2017 – na co warto zwrócić uwagę przed egzaminem z języka obcego?

Egzamin z języka obcego składa się z trzech części - czytanie ze zrozumieniem, słuchanie i pisanie. Matura próbna z Operonem ma za zadanie sprawdzić na jakim poziomie jest wiedza maturzysty w każdej z tych trzech części egzaminu.

Zadania polegające na czytaniu i słuchaniu ze zrozumieniem często sprawiają mnóstwo problemów maturzystom. Największym błędem uczniów w tego typu zadaniach jest nie zrozumienie tekstu lub nagrania oraz sugerowanie się tylko pojedynczymi słowami lub dialogami, które nie prowadzą do udzielenia poprawnej odpowiedzi. 

Matura próbna z Operonem 2016/2017 z języków obcych zawiera też dłuższą formę wypowiedzi, w której na pewno trzeba zwrócić uwagę na prawidłowe łączenie zdań, używanie poprawnych zaimków oraz właściwe zastosowanie czasów gramatycznych. Maturzysta powinien się skupić, też na tym, by tekst był zrozumiały i spójny, co sprawi, że praca będzie oceniana w lepszy sposób.

Próbna matura 2016/2017 z OPERONEM - arkusze i odpowiedzi z języka obcego

Następnego dnia po maturze próbnej z języka obcego o godzinie 13:00 na stronie Edulandia.pl będą publikowane arkusze maturalne wraz z przykładowymi odpowiedziami. Każdy maturzysta będzie mógł sprawdzić, jak poszła mu próbna matura 2016/2017 z Operonem z języka obcego.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na „Ożeż w maturę”!

Więcej o: