Matura próbna OPERON 2016/2017. Co będzie na próbnej maturze z matematyki? [PRZECIEKI]

Matura próbna z Operonem z matematyki odbędzie się w środę 23 listopada. To właśnie egzaminu z matematyki maturzyści przeważnie obawiają się najbardziej. Jakie zadania pojawią się na tegorocznej próbnej maturze z Operonem? Jak się do niej przygotować?

Próbna matura z Operonem 2016/2017. Matematyka - jak wygląda arkusz?

Ubiegłoroczny arkusz próbnej matury z Operonem z matematyki na poziomie podstawowym składał się z 16 stron i 33 zadań. Część poleceń miała charakter zamknięty, a część - otwarty. Na rozwiązanie próbnej matury z matematyki uczniowie mają 170 minut - chodzi o arkusz na poziomie podstawowym.

Poćwicz przed próbną maturą z MATEMATYKI - zobacz naszą BAZĘ TESTÓW z poprzednich lat >>

Próbna matura OPERON, matematyka. Jakie zadania będą na próbnej maturze z matematyki?

Matura próbna, matematyka, poziom podstawowy - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, matematyka, poziom podstawowy - KLUCZ ODPOWIEDZI

Matura próbna, matematyka, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, matematyka, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI

W arkuszach maturalnych, zarówno na maturze majowej jak i na egzaminach próbnych, zazwyczaj pojawiają się takie same typy zadań z matematyki. Jeśli więc maturzyści poświęcą czas na zapoznanie się z arkuszami maturalnymi z matematyki z poprzednich lat, powinni bez problemu poradzić sobie z ich rozwiązaniem. 

Oto przykładowe zadania, które pojawiły się na zeszłorocznej próbnej maturze z Operonem z matematyki:

Strona 2Strona 2 Operon

Strona 6Strona 6 Operon

Strona 10Strona 10 Operon

Próbna matura z Operonem matematyka. Co można wziąć na salę egzaminacyjną?

Próbna matura z Operonem ma na celu pokazanie maturzystom, w jakich warunkach będą zdawać prawdziwy egzamin dojrzałości. Dlatego próbna matura odbywa się na takich samych zasadach co matura majowa. Uczniowie mogą wypełniać arkusze egzaminacyjne jedynie piórem lub długopisem z czarnym atramentem lub tuszem. Nie mogą mieć ze sobą żadnych urządzeń elektronicznych (w tym telefonów komórkowych) ani przedmiotów "na szczęście" - grozi to unieważnieniem egzaminu.

Na próbnej maturze z Operonem z matematyki zdający mogą korzystać z kalkulatorów prostych, tj. kalkulatorów, które umożliwiają wykonanie takich działań matematycznych jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie.

Próbna matura OPERON 2016/2017, matematyka. Kiedy odpowiedzi i arkusze?

W czwartek 24 listopada, czyli dzień po przeprowadzeniu próbnej matury z matematyki, na stronie Edulandia.pl zostaną opublikowane oficjalne arkusze Operonu i klucze odpowiedzi. Dzięki temu każdy maturzysta, który przystąpił do próbnej matury z matematyki będzie mógł sprawdzić, jak napisał egzamin i oszacuje, ile punktów udało mu się uzyskać. Dzięki temu dowie się też, nad którymi zagadnieniami z matematyki musi jeszcze popracować, aby jak najlepiej zdać maturę 2017. 

Maturzysto, wejdź na Edulandia.pl i sprawdź, jak napisałeś próbną maturę z Operonem z matematyki 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

 

 

 

Więcej o: