Próbna matura 2016/2017 z Operonem. Język angielski - jakie zadania mogą się pojawić?

Próbna matura z Operonem będzie trwać od 22 do 25 listopada. Maturzyści mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na egzaminie z języków obcych, który odbędzie się 24 listopada. Jak wyglądały wcześniejsze matury próbne z języków obcych? Jak się do nich przygotować? - Bazę arkuszy matur próbnych znajdziesz na Edulandia.pl!

Próbna matura z Operonem – co będzie na maturze próbnej z języków obcych?

Każdego roku na maturach próbnych z Operonem oraz na maturze majowej pojawiają się podobne typy zadań. Warto przeanalizować poprzednie arkusze próbnych matur, ponieważ wskazują, co może pojawić się już 24 listopada podczas egzaminu z języków obcych.

Do egzaminu z języka obcego warto przygotować się z naszymi arkuszami próbnych matur z Operonem, które mają też klucze odpowiedzi.

Sprawdź bazę arkuszy z poprzednich lat >>

Próbna matura 2016/2017 OPERON, język obcy – z czego składa się egzamin?

Matura próbna z języka obcego składa się z trzech części – czytania, słuchania i pisania. Każdy, z tych elementów egzaminu zawiera określone polecenia do których maturzysta powinien się zastosować. Warto uniknąć błędów, które niestety decydują o niekorzystnym wyniku matury próbnej.

Często powtarzającym się błędem w egzaminach z języków obcych jest nie zrozumienie tekstu. Dzieje się tak z powodu braku zrozumienia fragmentu tekstu, co powoduje sugerowanie się pojedynczymi zdaniami lub  podobieństwem słów występujących w tekście i w zdaniu.

Matura próbna - angielski - podstawa - arkuszeMatura próbna - angielski - podstawa - arkusze Fot. Operon

W części słuchanej matury próbnej powtarzają się błędy podobne do tych, które popełniają uczniowie w czytaniu ze zrozumieniem. Błędnym sposobem na udzielenie odpowiedzi jest poleganie na pojedynczych słowach lub zwrotach występujących w nagraniu.

Matura próbna - angielski - podstawa - arkuszeMatura próbna - angielski - podstawa - arkusze Fot. Operon

Maturzyści pisząc tekst z języka obcego na maturze próbnej często nieprawidłowo łączą zdania, używają niewłaściwych zaimków oraz źle stosują czasy gramatyczne. To wszystko powoduje, że tekst jest niezrozumiały i brakuje w nim spójności.

Matura próbna - angielski - podstawa - arkuszeMatura próbna - angielski - podstawa - arkusze Fot. Operon

Próba matura z Operonem – odpowiedzi i arkusze z języków obcych


Dzień po każdym egzaminie będziecie mogli sprawdzić jak poszła wam matura próbna 2016/2017 z Operonem. Na Edulandia.pl znajdziecie arkusze i klucze odpowiedzi, które pozwolą wam oszacować wyniki próbnych matur 2016/2017.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"!

 

Więcej o: