Matura próbna OPERON 2016. Co będzie na próbnej maturze? [ZADANIA, PRZECIEKI]

Matura próbna z Operonem 2016/2017 startuje już jutro! To ostatni dzwonek, aby przygotować się do próbnej matury. Poćwicz przed egzaminami z Edulandia.pl - na naszej stronie znajdziesz bazę arkuszy i odpowiedzi. Jakie zadania pojawią się na maturze próbnej z Operonem? Czy były przecieki?

Matura próbna 2016/2017. Kiedy się odbędzie?

W tym roku próbna matura z Operonem zostanie przeprowadzona w dniach 22-25 listopada. Maturzyści zmierzą się z próbnymi egzaminami z języka polskiego, matematyki, języków obcych i przedmiotów dodatkowych. Będą mogli przystąpić do matury próbnej na poziomie podstawowym albo rozszerzonym.

Oto szczegółowy harmonogram matury próbnej z Operonem 2016/2017:

22 listopada (wtorek) - próbna matura z języka polskiego:

  • 09:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)
  • 11:50 - 14:00 - Przerwa
  • 14:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

 

23 listopada (środa) - matura próbna z matematyki:

  • 09:00 - Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)
  • 11:50 - 14:00 - Przerwa
  • 14:00 - Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

 

24 listopada (czwartek) - próbna matura z języka obcego:

  • 09:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
  • 11:00 - 14:00 - Przerwa
  • 14:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

 

25 listopada (piątek) - matura próbna z przedmiotów dodatkowych:

  • 09:00 - Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)

Matura próbna OPERON 2016/2017. Jakie będą zadania?

Rok temu na próbnej maturze z Operonem z języka polskiego na poziomie podstawowym pojawiły się fragmenty "Antygony" Sofoklesa i wiersza "Księga ubogich" - wiersz III autorstwa Jana Kasprowicza. 

Próbna matura z Operonem - JĘZYK POLSKI - baza arkuszy >>

Na maturze próbnej z matematyki właściwie co roku pojawiają się takie zagadnienia jak ciągi, geometria, funkcje liniowe i kwadratowe czy wielomiany.

Próbna matura z Operonem - MATEMATYKA - baza arkuszy >>

Matura próbna z języków obcych składa się zawsze z zadań ze słuchu, ćwiczeń sprawdzających umiejętności czytania ze zrozumieniem i wiedzę gramatyczną, a także z wypowiedzi pisemnej. Często jest to list do kolegi z zagranicy lub krótka rozprawka.

Próbna matura z Operonem - JĘZYK OBCY - baza arkuszy >>

Próbna matura z Operonem. Czy były PRZECIEKI?

Co roku maturzyści próbują ustalić, czy przed maturą próbną z Operonem doszło do przecieku informacji odnośnie zadań i tematów, jakie pojawią się na próbnych egzaminach. W tym roku w związku z próbną maturą z Operonem nie doszło do przecieków informacji o zadaniach. Strony, które podają, że posiadają informacje o zadaniach próbują wyłudzić informacje od użytkowników!

Matura próbna OPERON 2016/2017 - ODPOWIEDZI na Edulandia.pl

Dzień po każdym egzaminie w ramach próbnej matury z Operonem arkusze i klucze odpowiedzi będą dostępne na Edulandia.pl. Dzięki temu maturzyści, którzy przystąpili do próbnej matury będą mogli sprawdzić, jak im poszło i oszacować liczbę zdobytych punktów. Wejdź na Edulandia.pl i sprawdź, czy dobrze napisałeś próbną maturę z Operonem!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

 

Więcej o: