Takiej bitwy jeszcze nie było! #WygrajSłowem

Co mają ze sobą wspólnego raper Duże Pe, trener Jakub Bednaruk, sex coach Marta Niedźwiecka i Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon? Już 23 listopada o godzinie 19:00 w Teatrze Ochoty przy ul. Reja 9 w Warszawie wezmą udział w Bitwie przemówień.

Link do wydarzenia na Facebooku: #WygrajSłowem

Uczestnicy w kilkuminutowych rundach zmierzą się się nie tylko z mówieniem o własnej dziedzinie, ale także na zupełnie abstrakcyjne tematy. Kto z nich pokona rywali i zdobędzie przychylność widowni? 

Res Publica, Teatr Ochoty i Edulandia.pl zapraszają uczniów, nauczycieli, studentów i koła zainteresowań do wspólnego kibicowania uczestnikom bitwy. Wydarzenie to, jest okazją do poznania prostych, skutecznych zasad tworzenia ciekawych przemówień, tak potrzebnych zarówno w codziennych rozmowach, jak i podczas ważnych egzaminów.

Bitwa przemówień

23 listopada o godzinie 19:00

Teatr Ochoty, ul. Reja 9

Wstęp wolny

Zainteresowanych nauczycieli i ich klasy prosimy o kontakt.

Słowem walcz z rutyną

Projekt Sztuka mówienia to siedem krótkich filmików, w których dr hab. Jacek Wasilewski

– wykładowca, medioznawca, dziennikarz i specjalista w dziedzinie wystąpień publicznych, przedstawia zasady tworzenia interesujących przemówień. Opanowanie tych prostych reguł doda mówcom pewności i pomoże lepiej komunikować się z innymi. Tutoriale dostępne na stronie publica.pl/sztuka-mowienia warto wykorzystać podczas lekcji, warsztatów lub dyskusji.

Finałem akcji jest Bitwa przemówień.

Organizatorzy:

Res Publica Nowa – wspiera rozwój kultury i poziomu debaty publicznej poprzez wydawanie trzech tytułów: kwartalnika Res Publica Nowa, anglojęzycznego półrocznika Visegrad Insight oraz Magazynu Miasta, pierwszego interdyscyplinarnego pisma o tematyce miejskiej w Polsce. Prowadzi projekty DNA Miasta oraz New Europe 100.

Teatr Ochoty – Ośrodek Kultury Teatralnej – instytucja kulturalna łącząca przestrzeń debiutu i artystycznego eksperymentu z bogatą ofertą edukacji teatralnej.

Edulandia.pl – serwis edukacyjny portalu Gazeta.pl; przedstawiający przydatne informacje dla szóstoklasistów, gimnazjalistów, licealistów oraz studentów.

OrganizatorzyOrganizatorzy Materiały prasowe