Konkurs "Projekt z klasą". Jak zdobyć lajki w mediach społecznościowych?

3 października wystartował konkurs "Projekt z klasą", organizowany przez wydawnictwo Nowa Era. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają swoje pomysły na projekty edukacyjne i walczą o zdobycie grantów na ich realizację. Jak promować swój projekt i zgarnąć jak największą liczbę głosów? Podpowiadamy.

"Projekt z klasą" - o co chodzi w tym konkursie?

 

Organizatorzy konkursu "Projekt z klasą" czekają na najciekawsze pomysły na projekty edukacyjne. Mogą je zgłaszać uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Mają na to czas to 29 listopada. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone. Zwycięskie drużyny otrzymają granty na realizację swoich projektów. Czeka nawet 7 tys. złotych!

Kto wybiera zwycięzców?

10 grantów zostanie przyznanych przez internatów w głosowaniu online. O przyznaniu kolejnych 10 zadecyduje Komisja Konkursową Wydawnictwa Nowa Era. 3 Złote Granty przyzna Jury konkursu.

Jak zdobyć jak największą liczbę głosów?

Aby skutecznie promować swój projekt uczestnicy konkursu powinni dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Powinni przygotować niezbędne materiały informacyjne - w formie plakatów czy ulotek.

Warto też zredagować krótką notkę prasową, w której powinny znaleźć się najważniejsze informacje o projekcie. Taką informację prasową można rozesłać do lokalnych mediów - może podchwycą temat i napiszą o nim coś więcej?

Walczcie o głosy w social mediach!

 

Ważne jest, aby informacje o pomyśle pojawiały się w mediach społecznościowych. Korzystajcie z wszystkich platform, jakie tylko przyjdą wam do głowy. Oto nasze porady, gdzie i w jaki sposób promować projekty:

Fanpage na Facebooku - klasyka social media

Stwórzcie specjalny fanpage dedykowany waszemu projektowi. Zaproście do obserwowania go swoich przyjaciół, znajomych i rodzinę. Dbajcie o to, żeby systematycznie zamieszczać na nim informacje o pracach nad projektem. Publikujcie posty, zdjęcia, filmiki. Zaangażujcie swoich odbiorców! 

Konto na Twitterze - #projektzklasa

Podobnie jak w przypadku fanpage'a na Facebooku, warto pomyśleć o założeniu konta w serwisie Twitter. Za pomocą krótkich wpisów będziecie mogli przekazywać waszym followersom najważniejsze i najbardziej treściwe informacje. Nie zapominajcie też o followowaniu innych użytkowników. No i pamiętajcie - hashtagi to potęga!

Snapchat - wasz projekt przepuszczony przez filtry

Tu można wykazać się wielką kreatywnością. Zdjęcia, filmiki, emoji, filtry oferowane przez Snapchat - macie w czym wybierać! Zabawne treści na pewno wzbudzą pozytywny odbiór u obserwujących was użytkowników.

Instagram - ładne zdjęcia przysporzą wam fanów

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wyeksponowanie waszego pomysłu. W tym celu warto pomyśleć o Instagramie. Estetycznie obrobione zdjęcia w połączeniu z właściwymi hashtagami to droga to zjednania sobie sympatii internautów!

Na koniec pamiętajcie: na którekolwiek medium (czy media) się zdecydujecie, nie zapominajcie o systematycznym przypominaniu o głosowaniu!

Powodzenia!

 

 

Więcej o: