Nauczycielka od pedagogiki specjalnej zaprosiła na ślub swoich uczniów. Każdy pełnił wyjątkową rolę

Kiedy Kinsey French, nauczycielka z Louisville, planowała dzień, w którym powie sakramentalne "tak" wiedziała, że nie może zabraknąć w nim jej uczniów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że French zajmuje się pedagogiką specjalną, a zaproszone przez nią dzieci pełniły na ślubie specjalne role.

Kinsey French jest nauczycielką w Christian Academy's Providence School, placówką zajmującą się dziećmi z zespołem Downa. W trakcie zajęć uczniowie pracują nad poprawą mowy i uczestniczą w terapii.

3 czerwca Kinsey wyszła za mąż, a cała szóstka jej podopiecznych towarzyszyła jej w tym szczególnym dniu. Jednak nie tylko w charakterze gości weselnych. Dziewczynki sypały przed nauczycielką kwiaty w drodze do ołtarza, chłopcy natomiast podawali parze młodej obrączki.

Są dla mnie jak rodzina. To moja pierwsza i jedyna klasa, więc wiedziałam, że ten szczególny dzień nie może się odbyć bez nich

- opowiadała Kinsey French w rozmowie z mediami.

To było bardzo ekscytujące. Dla mnie i dla Josha to naprawdę wyjątkowe, że [uczniowie - przyp. red.] byli częścią tego dnia, że świętowali z nami

- dodała nauczycielka, którą to właśnie podopieczni poprowadzili do ołtarza.

Z kolei dla dzieci najlepszym momentem tego szczególnego dnia były wspólne tańce.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie French mieli okazję uczestniczyć w ważnym momencie z życia swojej nauczycielki. Część z nich była obecna także przy zaręczynach pary.

Zaręczyny miały miejsce tu, w szkole, i uczestniczyło w nich paru moich uczniów

- wyjaśniała przed kamerą French, gdy ekipa telewizyjna odwiedziła ją w klasie.

Internauci są pod wrażeniem tej historii jak i niezwykłych zdjęć ze ślubu Kinsey i Josha. Przede wszystkim zwracają jednak uwagę na piękny gest nauczycielki, która sprawiła, że jej uczniowie mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Sama Kinsey nie widzi w tym nic nadzwyczajnego.

Tak, mają zespół Downa, ale są także dziećmi. Przede wszystkim dziećmi

- podsumowuje.

 

 

Więcej o: