Kim Kardashian chce iść na prawo, Adele na Harvard... Gwiazdy uzupełniają wykształcenie

Tysiące fanów, miliony na kontach i życie jak z bajki. Wydaje się, że celebrytom już nic nie powinno brakować do szczęścia. Jednak jak się okazuje, gwiazdy poważnie odczuwają braki w... swojej edukacji.

Kim Kardashian - przyszła prawniczka?

Kim Kardashian wywoływała już wiele kontrowersji, jednak tym razem zaskoczyła wszystkich. Modelka zdążyła zrobić światową karierę, trzykrotnie wyjść za mąż, spełniła się w roli bizneswoman i matki dwójki dzieci, nie zdążyła jednak zrealizować swoich marzeń o edukacji. Teraz wyznała, że myśli o studiach prawniczych:

Gdy sprawy się uspokoją i będę miała więcej czasu, bardzo chciałabym iść do szkoły prawniczej - to właśnie mogłabym zrobić będąc w moim wieku.

Jak do tej pory Kardashian może pochwalić się jedynie ukończonym liceum. Czy pójdzie w ślady ojca i zostanie prawnikiem? Robert Kardashian był cenionym adwokatem i prowadził m.in. słynną sprawę O.J.Simpsona. Czy Kim zostanie prawniczką dowiemy się najwcześniej za 7 lat, gdyż tyle zajęłoby jej ukończenie studiów prawniczych w USA.

Adele: "Nie jestem wystarczająco mądra, by studiować na Harvardzie”

O piosenkarce głośno zrobiło się ostatnimi dniami, gdy wyznała że wybiera się na studia i że przerywa działalność koncertową na najbliższe 10 lat. A jak już studiować, to z rozmachem i nie byle gdzie. Wokalistce marzy się sam Harvard:

Strasznie chcę iść na studia. Wiem, że to brzmi zabawnie, ale to jest jedna z rzeczy, którą zamierzam zrobić. Chcę iść na Harvard i zwiedzić go, ale też nie chcę, by ktokolwiek myślał, że jestem wystarczająco mądra, by tam studiować

- powiedziała do fanów podczas koncertu w Bostonie.

Przypomnijmy, że Adele przerwała edukację, by rozwijać karierę. Brytyjska piosenkarka miała do wyboru iść na uniwersytet w  Liverpoolu lub podpisać kontrakt z wytwórnią na wydanie albumu. Czy wybrała dobrze? Zdobyty Oscar, Złoty Glob i nagrody Grammy mówią chyba same za siebie.

Szarapowa nie marnuje czasu

Znana tenisistka, Maria Szarapowa, to kolejna gwiazda przymierzająca się do studiów na Harvardzie. Rosyjska sportsmenka została zdyskwalifikowana na dwa lata, po tym jak podczas turnieju Australian Open przyłapano ją na stosowaniu dopingu. Dwuletni okres przerwy tenisistka zamierza poświęcić na uzupełnienie edukacji na studiach biznesowych w Harvard Business School.

Miliony od sponsorów? Nie, dziękuję, idę na studia

Z kontrowersyjnej decyzji zasłynęła pływaczka Katie Ledecky. Pobiła 5 rekordów świata, jest medalistką IO w Londynie, w Rio w tym roku zgarnęła 4 złote medale. 19-latka zamiast przejścia na zawodowstwo postanowiła jednak kontynuować edukację na studiach i od tego roku rozpocznie naukę na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii.

Na razie nie wiem, co bym chciała robić. Pierwszy rok spędzę na sprawdzaniu, w czym czuję się najlepiej. Ale to pewnie będzie psychologia albo coś związanego z polityką, bo pochodzę z okolicy Waszyngtonu

- wyznała sportsmenka.

Swoją decyzją o pójściu na studia Katie zaprzepaściła szanse na wielomilionowe kontrakty sponsorskie. W USA studenci, którzy realizują się w sporcie, pozostają amatorami i nie mogą podpisywać umów marketingowych. Jednak jak mówi sama Ledecky, teraz bardziej martwi się o to z kim będzie dzieliła pokój w akademiku niż ofertami sponsorów. - Mam tylko 19 lat. Chcę pływać dla siebie, mojego trenera, rodziny i kolegów z zespołu. Nie chcę reprezentować niczego więcej - stwierdziła pływaczka.

Angelina Jolie też wraca do szkoły?

Czołowa gwiazda Hollywood ostatnio ogłosiła, że tym razem zobaczymy ją w nowej roli. Od tego roku akademickiego Angelina Jolie zostanie... wykładowcą. Wykłady będzie prowadzić w prestiżowej London School of Economics. Czego będzie uczyła? Ekonomii, finansów, a może matematyki? Nic z tych rzeczy.  Jolie będzie prowadzić zajęcia ze studentami w ramach nowego programu studiów magisterskich "Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo". Ma on zwrócić uwagę studentów na m.in. na równość obu płci oraz na potrzebę pomocy ofiarom przemocy na całym świecie.

Aktorka przyznała, że już nie może się doczekać rozpoczęcia roku i chętnie podzieli się doświadczeniem zdobytym jako Wysłanniczka ONZ ds.Uchodźców.

Nie mogę się doczekać uczenia i tego, czego ja nauczę się od studentów. Podzielę się też moim doświadczeniem z pracy z władzami i w roli ambasadora ONZ. Nalegałam na stworzenie takiego kursu i mam nadzieję, że inne placówki pójdą w nasze ślady.

Angelina Jolie z wykształcenia jest aktorką, ukończyła wydział filmowy na New York University.

Musiał nie musiał, ale na studia poszedł

Maciej Musiał, jeden z najmłodszych polskich celebrytów, także postanowił zadbać o swoje wykształcenie. W zeszłym roku studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, jednak ukończył tylko pierwszy semestr studiów:

Byłem z siebie dumny, że zacząłem studiować. No i... zabrakło mi trochę czasu po prostu. Dostałem się na UW na dziennie studia, filozofię. Piękny kierunek. Polecam każdemu.

W tym roku przed Maćkiem kolejne wyzwanie. Aktor zdecydował się wykształcić zgodnie ze swoim zawodem i dostał się do dwóch szkół teatralnych - w Warszawie i Krakowie. Musiał wybrał jednak Kraków, głównie ze względu na chęć odpoczynku od Warszawy i życia w stolicy. 

Oznacza to, że popularnego aktora w najbliższym roku raczej nie zobaczymy w filmowych produkcjach. Zgodnie z regulaminem uczelni, studenci pierwszego roku mają zakaz występu w telewizyjnych serialach i produkcjach telewizyjnych. Wyjątkiem będzie "Rodzinka.pl", do udziału w której aktor dostał zgodę od uczelni.

 

 

Więcej o: