Zamienia szkolne tablice w dzieła sztuki. Zobaczcie, co robi ten nauczyciel

Szkolna tablica kojarzy się głównie z wypisanymi białą kredą skomplikowanymi wzorami i niezrozumiałymi symbolami, które próbowali wbić nam do głów nauczyciele. Są jednak i tacy, którzy potrafią zaczarować ten czarny kawałek blachy w prawdziwe cudo.

Hirotaka Hamasaki to japoński nauczyciel plastyki. Nie jest on jednak zwykłym nauczycielem. W wolnych chwilach objawia się światu jako @hamacream - niezwykły artysta grafik, który zamienia szkolne tablice w prawdziwe dzieła sztuki.

 

W jego galerii na Instagramie znajdziemy zarówno autorskie pomysły, jak i przeróbki znanych obrazów narysowane na tablicy kredą. "Ostatnia Wieczerza" Leonardo da Vinci, "Guernica" Pablo Picasso, japoński klasyk "Wielka fala w Kanagawie" Hokusai Katsushika, anime i manga - artysta czerpie inspiracje z naprawdę wielu źródeł.

 

Obecnie w szkołach kreda i gąbka to już raczej przeżytek. Teraz w klasach królują tablice interaktywne, ewentualnie w co biedniejszych placówkach - magnetyczne. Są symbolem technologicznego postępu, nie brudzą i umożliwiają wyświetlanie multimedialnych treści. Ale może jednak czasami warto oprzeć się obowiązującym trendom?