"Jeśli to czytasz jestem spóźniony" - uczniowie pomalowali swoje miejsca parkingowe. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!

Bycie uczniem ostatniej klasy liceum to prestiż. Mniej zajęć, wcześniejsze wychodzenie do domu, krótszy rok szkolny - na to wszystko mogą liczyć uczniowie, którzy pod koniec roku stają się absolwentami. Zwłaszcza w amerykańskich szkołach status "seniora" (ang. senior) łączy się ze specjalnymi przywilejami. Szczególnie dla zmotoryzowanych.

Amerykańscy "seniorzy", czyli uczniowie ostatnich klas, to młodzież w wieku 17-18 lat. Spora część z nich na zajęcia jeździ już nie szkolnymi autobusami, ale własnymi samochodami. Niektóre szkoły pozwoliły swoim przyszłym absolwentom spersonalizować swoje miejsca parkingowe. Efekt końcowy naprawdę robi wrażenie.

W liceum West Orange High School na Florydzie ozdabianie miejsc parkingowych to już tradycja. 

Wprowadzenie miejsc parkingowych było dla uczniów okazją do wyrażenia siebie w szkole. Mogli namalować co tylko chcieli, dopóki mieli na to naszą zgodę. Teraz mogą na nie patrzeć cały rok ze świadomością, że są ich

- powiedzieli w rozmowie z mediami przedstawiciele szkoły.

Nie tylko liceum na Florydzie pozwala uczniom ostatnich klas na wykazanie się tego rodzaju kreatywnością. Podobnie jest w niektórych szkołach w Teksasie, np. w James Bowie High School. 

"Seniorzy" podzielili się zdjęciami swoich spersonalizowanych miejsc parkingowych na Twitterze. Niektórzy odwołali się do ulubionych książek, inni do grup muzycznych czy drużyn sportowych, jeszcze inni po prostu podpisali się w finezyjny sposób. Końcowy efekt jest spektakularny - niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki!

Zobaczcie najlepsze parkingowe metamorfozy:

#1: W hołdzie dla idola

Napis nawiązuje do tytułu albumu Drake'a, kanadyjskiego rapera, który w 2015 roku wydał album pt. "If You're Reading This It's Too Late" ("Jeśli to czytasz jest już za późno".

#2: Nawiązanie do ulubionej przekąski...

#3: ... i do ulubionego dania

#4: Odlot!

#5: Różowe lata 70.

#6: Autoreklama

#7: "Miej odwagę i bądź dobry"

#8: Lokalny patriotyzm

#9: Perspektywa jest istotna

A tak prezentują się miejsca parkingowe przy jednej ze szkół z lotu ptaka:

Więcej o: