Początek roku szkolnego 2016/2017. Co czeka uczniów? [GOOGLE DOODLE]

Początek roku szkolnego 2016/2017 już dziś. 1 września dyrektorzy wszystkich szkół uroczyście zainaugurują nowy rok szkolny. Chwilę później uczniowie otrzymają plan lekcji na kolejne 10 miesięcy wytężonej pracy. Oprócz nowego planu zajęć, uczniów czeka w szkołach jeszcze kilka nowości. Rozpoczęcie roku szkolnego to pierwszy dzień edukacyjnych zmian.

Początek roku szkolnego - najważniejsze to przyjść

Początek roku szkolnego wypada jak co roku 1 września. Data ta kojarzy się z  uroczystą inauguracją, białymi kołnierzykami, motywującymi przemówieniami dyrektorów godnymi wystąpień Steve’a Jobsa oraz najważniejsze – z planem lekcji na najbliższy semestr. Wśród uczniów znajdziemy zarówno zwolenników jak i przeciwników całej oprawy tego dnia. Jednak bez względu na własną opinię, na rozpoczęcie roku szkolnego zawsze warto przyjść. Dlaczego? Bo dzięki temu będziemy na bieżąco i nic nas nie powinno zaskoczyć aż do kolejnych wakacji.

O której godzinie rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda szkoła indywidualnie zaczyna uroczystość o innej godzinie, ponadto często poszczególne klasy początek roku szkolnego świętują także o różnych godzinach. Najbardziej popularną jest godzina 9, ale wszystko zależy od decyzji dyrektorów szkół. Dlatego przed wybraniem się na rozpoczęcie roku szkolnego zawsze sprawdź czas rozpoczęcia na stronie internetowej szkoły lub osobiście w sekretariacie.

Początek roku szkolnego – co się zmieni?

Pierwszą zmianą która dotknie już najmłodszych, jest fakt że klasy pierwsze będą mniej liczne niż w zeszłych latach. To efekt zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. A czym nowy rok szkolny zaskoczy starszych uczniów? Szóstoklasiści mogą odetchnąć z ulgą – są pierwszym rocznikiem zwolnionym z testu kończącego szkołę podstawową. Dla maturzystów także przygotowano niespodziankę – w tym roku wchodzą dość duże zmiany dotyczące odwoływania się od wyników matur.

A jak zmieni się codzienne życie szkolne? Można powiedzieć, że nadchodzą lepsze czasy. Rok szkolny 2016/2017 zostanie w pamięci kolejnych pokoleń jako historyczna data przywrócenia do szkół drożdżówek, średnią szkolną będzie można podwyższyć poprzez uzyskanie dwóch ocen, zarówno z religii jak i etyki, do tej pory była wyciągana średnia z obydwu. No i na koniec jeszcze data rozpoczęcia wakacji. Niby jeszcze 10 miesięcy, ale dla tych których podniesie to na duchu, zdradzimy że koniec roku szkolnego 2016/2017 już 23 czerwca, czyli tydzień wcześniej niż wcześniej planowano.

Początek roku szkolnego - Google dało Doodle

Ogólna radość z okazji rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego udzieliła się także grafikom z Google. Doodle to specjalna wersja logo przeglądarki, która upamiętnia ważne wydarzenia, święta i rocznice. W tym roku programiści wykazali się szczególna kreatywnością.O początku roku szkolnego przypomina nam piórnik wraz z uradowanym kalkulatorem i zamyśloną linijką. 

 

Więcej o: