W domu dziadek, na uczelni kolega z ławki. 82-latek i jego wnuczka właśnie zaczęli razem studiować

W weekendy zapewne spotykają się na rodzinnych obiadach jak wnuczka z dziadkiem, ale od poniedziałku do piątku Melanie i Rene są kolegami z uczelnianych korytarzy. Właśnie zaczęli wspólną naukę na uniwersytecie w Palo Alto. Dla wnuczki to pierwszy semestr, a dla dziadka - ostatnia prosta przed uzyskaniem dyplomu.

18-letnia Melanie Salazar niedawno zaczęła studia na uniwersytecie w Palo Alto. Jej dziadek, 82-letni Rene Neira, kończy właśnie naukę na tej samej uczelni. Do uzyskania tytuł licencjata z ekonomii został mu tylko jeden semestr.

Pan Neira studiował w latach 50. na St. Mary’s University. Przerwał naukę po założeniu rodziny. Latami uczęszczał na różne kursy, ale dopiero po śmierci żony w 2009 roku poczuł się na tyle zdeterminowany, aby powrócić na uczelnię. Studia wznowił wiosną ubiegłego roku.

Dziadek i wnuczka odprowadzają się nawzajem do klas i razem jedzą lunch.

Jest naprawdę super. Wiem, że to tylko jeden semestr, ale zamierzam cieszyć się nim póki trwa

- powiedziała Melanie w rozmowie z amerykańskimi mediami

Melanie dzieli się zdjęciami z dziadkiem-studentem w mediach społecznościowych. Zamieszcza je na swoim profilu na Twitterze, gdzie wywołały wielkie zainteresowanie mediów oraz internatutów. 

 
Pod wpisami Melanie pojawiają się setki komentarzy wyrażających sympatię wobec jej dziadka. Dla wielu pan Neira stał się prawdziwą inspiracją.


"Wszystko czego chcę, to iść na studia z moim dziadkiem."


"To zdecydowanie zasługuje na przekazanie dalej i znacznie więcej! Powodzenia „dziadku”, jesteś inspiracją i dowodem na to, że nigdy nie jesteśmy za starzy aby mieć cele!"

Również dla wnuczki Neiry dziadek jest wzorem do naśladowania:

To jeszcze bardziej motywuje mnie do tego, aby się nie poddawać. Dzięki temu rozumiem, jak ważne jest zdobywanie wykształcenia, tak jak robi to mój dziadek. Abym mogła osiągnąć coś wielkiego, jak on.

Sam pan Neira tak opisuje swoją przygodę ze studiami:

Czasami zastanawiam się, co ten 82-latek wyprawia, uczęszczając na studia? Ale coś dalej mnie motywuje. Myślę, że dzięki temu zachowuję też jasność umysłu.

Ale 82-latek nie zamierza spoczywać na laurach. Ma w planach zdobycie kolejnego dyplomu z ekonomii - tym razem na University of Texas w San Antonio.

Nie staram się zaimponować Melanie ani nikomu innemu. Cieszę się, że moja historia przynosi taki efekt, ale ja po prostu robię to, co zawsze chciałem zrobić

- skromnie tłumaczy starszy pan w wywiadzie.

On jest bardzo dumny ze mnie, a ja z niego

- podsumowuje Melanie.

Czekamy na zdjęcia z ceremonii rozdania dyplomów!

Więcej o: