Matura poprawkowa 2016. Jak poszła matematyka? ODPOWIEDZI na Edulandia.pl [WRAŻENIA]

Matura poprawkowa 2016 - dzień pierwszy egzaminów zakończony. Dziś uczniowie zmierzyli się z egzaminami w części pisemnej. Najwięcej z nich pisało maturę poprawkową z matematyki. Jak im poszło? Jakie były zadania? Odpowiedzi opublikujemy jeszcze dziś na Edulandia.pl. Sprawdź, czy poprawiłeś maturę z matematyki!

Matura poprawkowa 2016. Matematyka, zadania: dużo funkcji, prawdopodobieństwo

Wiemy już, że na maturze poprawkowej 2016 z matematyki w arkuszu CKE pojawiły się 34 zadania, a 6 z nich miało charakter otwarty. Według zdających na poprawce z matematyki pojawiły się takie zagadnienia jak funkcje liniowe, kwadratowe czy obliczanie prawdopodobieństwa. Należało też obliczyć sumę ciągu arytmetycznego czy krawędzi bryły. Pojawiły się też zadania ze stereometrii.

Matura poprawkowa 2016, matematyka. ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania

Dziś po południu w serwisie Edulandia.pl opublikujemy przykładowe rozwiązania do zadań, które pojawiły się w arkuszach CKE na maturze poprawkowej 2016 z matematyki. Nasi eksperci zaczną rozwiązywać zadania tuż po tym, jak CKE opublikuje arkusze na swojej stronie. Dzięki temu abiturienci będą mogli oszacować, ile punktów udało im się zdobyć na maturze poprawkowej z matematyki. Sprawdź, czy poprawiłeś maturę z matematyki!

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Jak wrażenia maturzystów?

Po maturze poprawkowej z matematyki zdający dzielą się swoimi opiniami w mediach społecznościowych. Zamieszczają je m.in. na Twitterze pod hasztagami #matura2016, #matematyka, #poprawka. Według niektórych matura poprawkowa 2016 z matematyki była "podejrzanie łatwa", inni jednak są zdania, że "raczej nie poprawili" swojego wyniku. Zobacz wybrane wpisy z Twittera o maturze poprawkowej 2016 z matematyki: