Matura poprawkowa 2016 rozpoczęta. Publikujemy ODPOWIEDZI z matematyki! [RELACJA NA ŻYWO]

Matura poprawkowa 2016 trwa. Egzaminy odbywają się w dniach 23-26 sierpnia. Dziś abiturienci przystępują do egzaminów pisemnych. Jak przebiega matura poprawkowa 2016? Publikujemy odpowiedzi i arkusze CKE. Prowadzimy relację na żywo z matury poprawkowej 2016.

Matura poprawkowa 2016. Już po egzaminach pisemnych

Matura poprawkowa 2016 rozpoczęła się we wtorek 23 sierpnia i potrwa do piątku 26 sierpnia. Najpierw poprawkowicze zmierzą się z egzaminami pisemnymi. Najwięcej z nich przystąpi do matury poprawkowej z matematyki, gdyż z tym przedmiotem co roku jest najwięcej problemów. Prawo do przystąpienia do matury poprawkowej przysługuje w tym roku 15 proc. abiturientów. Mogą poprawiać maturę, jeśli w maju nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

Matura poprawkowa 2016. Matematyka, przykładowe ODPOWIEDZI >>

Matura poprawkowa 2016. Kto pisze poprawkę?

W tym roku deklarację przystąpienia do matury poprawkowej złożyło ponad 62 tys. abiturientów. Najwięcej z nich będzie poprawiać matematykę. Do tego egzaminu przystępuje dziś 52 tys. osób. 33,5 tys. z nich zdaje maturę poprawkową z matematyki w nowej formule, a 18,8 tys. - w starej.

Wielu poprawkowiczów ponownie zmierzy się z językiem angielskim. Maturę poprawkową z tego przedmiotu pisze 4,6 tys. uczniów. 

Matura poprawkowa 2016. Dziś odpowiedzi z matematyki

Jeszcze dziś w serwisie Edulandia.pl podamy przykładowe odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki. Nasi eksperci rozwiążą zadania, które znalazły się dziś w arkuszu CKE. Oszacuj, ile punktów zdobyłeś z matury poprawkowej 2016 i przekonaj się, czy udało ci się poprawić maturę.

Matura poprawkowa 2016. Kiedy wyniki matury?

Oficjalne wyniki matury poprawkowej 2016 CKE udostępni 12 września (poniedziałek). Tego dnia do szkół ponadgimnazjalnych trafią zaświadczenia o wynikach i świadectwa maturalne poprawkowiczów.

Więcej o: