Matura poprawkowa 2016 - uczniowie piszą maturę poprawkową z matematyki

Matura poprawkowa z matematyki ruszyła dzisiaj o 9.00. Maturzyści ponownie zdają teraz egzamin, który nie poszedł im w majowym terminie. To druga szansa, żeby uzyskać świadectwo dojrzałości, które otworzy im drogę do wyższej uczelni. Najwięcej poprawek będzie właśnie z matematyki. Arkusz matury poprawkowej rozwiąże także nasz ekspert. Odpowiedzi znajdziesz na naszych stronach ok. 15. A kiedy poznamy oficjalne wyniki?

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – kto może przystąpić do poprawki?

Do matury poprawkowej z matematyki mogą przystąpić uczniowie, którym nie udało się zaliczyć egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego. Maturzyści, którzy nie poradzili sobie z większą liczbą przedmiotów będą musieli poczekać na poprawienie wyniku matury do maja 2017.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – trochę statystyki

Maturzystom, podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej problemów sprawiła matematyka. 83 proc. tegorocznych maturzystów zdało egzamin z matematyki w majowym terminie. Na poziomie podstawowym średni wynik wyniósł 56 proc. punktów. Na rozszerzeniu maturzyści średnio zdobyli tylko 31 proc. punktów. Dla porównania język polski zdało aż 98 proc. uczniów.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – kiedy wyniki?

Na wyniki matury poprawkowej dzisiejsi zdający będą musieli chwilę zaczekać. Poznają je dopiero 12 września. Maturzyści, którym się powiedzie będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia w drugiej turze rekrutacji we wrześniu.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – jak zdać egzamin poprawkowy?

Aby zdać maturę należy uzyskać 30 proc. punktów. Taka punktacja gwarantuje otrzymanie świadectwa dojrzałości, ale może nie wystarczyć na to, by dostać się na wybrany kierunek studiów.

Matura poprawkowa z matematyki właśnie trwa. Przez 170 minut maturzyści będą zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi z matematyki. Trzymamy kciuki za pomyślne wyniki!

 

Więcej o: