Matura poprawkowa 2016. Matura poprawkowa z matematyki już DZIŚ!

Matura poprawkowa 2016 z matematyki właśnie się rozpoczyna. Matematyka to zmora maturzystów, jest najczęściej oblewanym przedmiotem. W maju maturę z matematyki oblało aż 17proc. wszystkich zdających. Wielu z nich ma szansę zmierzyć się z nią ponownie już dziś. Dlaczego matura z matematyki jest taka trudna?

Dlaczego matura z matematyki jest trudna? Matematyka to nowość na maturze 

Problem ze zdaniem matematyki może wynikać z tego, że to wciąż nowość wśród obowiązkowych przedmiotów maturalnych. W tym roku do obowiązkowej matury z matematyki przystępuje dopiero szósty rocznik. Maturzyści wciąż jeszcze buntują się przeciwko konieczności pisania tego egzaminu i narzekają, że ich starsi koledzy nie musieli się z nim mierzyć.

 Problemy z maturą z matematyki. Brak regularnej pracy

Matura z matematyki staje się dla wielu uczniów problemem ze względu na brak regularnej nauki. Matematyka ma wiele działów, w którym każdy ma typowe dla siebie wzory, problemy i sposoby ich rozwiązywania. Nie sposób opanować ich na kilka tygodni przed maturą. Znajomość teorii to nie wszystko. Dla ucznia niezbędna jest praktyka, czyli rozwiązywanie zadań.

Trudna matura z matematyki. Nieuporządkowana wiedza

Dużą przeszkodą na drodze do zdania matury z matematyki jest brak usystematyzowanych wiadomości. Zaległości z poprzednich etapów edukacji w przypadku tego przedmiotu lubią się mścić. Żeby zdać maturę z matematyki należy się ich pozbyć. A to oznacza czasem powrót do materiału sprzed kilku lat. Ta wizja może zniechęcić do nauki matematyki wielu uczniów.

Matura poprawkowa 2016. Stereotypowe podejście do matematyki 

Czasem problemom ze zdaniem matury winne jest złe podejście do matematyki. Wiele uczniów uważa, że matematyka jest nie do opanowania. Jednak zamiast buntować się przeciwko wprowadzeniu jej na maturze i nastawiać się na porażkę, lepiej zwyczajnie zabrać się do pracy. Arkusze są złożone z zadań sprawdzających znajomość matematycznych podstaw. Każdy maturzysta, który je opanuje, bez problemu przekroczy próg na maturze z matematyki.

 

Więcej o: