Matura poprawkowa 2016 - dziś poprawka z matematyki! Jakie będą zadania?

Matura poprawkowa 2016 z matematyki odbywa się dziś, 23 sierpnia. Początek egzaminu CKE zaplanowała na godzinę 9. Jakie zadania pojawią się w arkuszach z matury poprawkowej z matematyki? Czy ten egzamin będzie trudniejszy niż matura w maju? Arkusze i rozwiązania zadań z matematyki jeszcze dziś na Edulandia.pl!

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Dziś egzamin

Matura poprawkowa 2016 została zaplanowana przez CKE na wtorek, 23 sierpnia - czyli dzień dzisiejszy. Maturzyści mieli 3 miesiące, aby na spokojnie przygotować się do poprawki i upewnić się, że zrobili wszystko, aby tym razem matura z matematyki poszła im lepiej. 

Do matury poprawkowej 2016 z matematyki mogą przystąpić ci abiturienci, którzy w maju nie zdali tylko jednego egzaminu (czyli nie uzyskali z niego wymaganego minimum 30 proc.). W tym roku to prawo przysługuje 15 proc. zdających. 

Baza arkuszy i odpowiedzi do matury z matematyki z ostatnich lat. Sprawdź! >>

Matura poprawkowa 2016. Matematyka - jakie będą zadania?

Co roku osoby, które stoją w obliczu poprawki z matematyki zastanawiają się, czy sierpniowa matura okaże się dla nich łatwiejsza, czy też trudniejsza. Na to pytanie nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ale można założyć, że na maturze poprawkowej 2016 powtórzy się część zagadnień matematycznych, z którymi maturzyści mieli do czynienia w maju tego roku. Jeśli więc poprawkowicze zaglądali do majowego arkusza z matematyki i opanowali zadania, które się tam znalazły, prawdopodobnie mogli dziś w nocy spać spokojnie.

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Kiedy odpowiedzi i wyniki?

Oficjalne wyniki matury poprawkowej 2016 z matematyki CKE poda dopiero 12 września. Jednak poprawkowicze nie muszą czekać aż tak długo aby dowiedzieć się, jak im poszło i oszacować zdobyte punkty. Już jutro w serwisie Edulandia.pl opublikujemy oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki. Nasi eksperci zaczną rozwiązywać zadania tuż po tym, jak CKE umieści wzory arkuszy na swojej stronie. Śledźcie nasz serwis i przekonajcie się, czy tym razem zdaliście maturę z matematyki. Powodzenia!

Więcej o: