Matura poprawkowa 2016, matematyka. Sprawdzamy nastroje poprawkowiczów [TWITTER]

Matura poprawkowa 2016 odbędzie się we wtorek 23 sierpnia. To już jutro! Jak co roku najwięcej poprawkowiczów w ramach sierpniowej matury przystąpi do egzaminu poprawkowego z matematyki. Perspektywa poprawki z matematyki bardzo stresuje zdających, którzy zastanawiają się, czy matura poprawkowa będzie łatwiejsza czy może trudniejsza niż ta majowa. Z jakim nastawieniem abiturienci udadzą się jutro na maturę poprawkową 2016 z matematyki? Sprawdzamy nastroje na Twitterze.

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Jak wygląda egzamin?

Matura poprawkowa z matematyki przebiega tak samo jak matura, która ma miejsce w maju. Abiturientów obowiązują takie same zasady. Na maturze poprawkowej z matematyki możesz mieć przy sobie cyrkiel, linijkę i prosty kalkulator. Na salę egzaminacyjną nie można wnieść, ściąg, kanapek czy pluszaków na szczęście.

Matura poprawkowa 2016 z matematyki. Ja to wyglądało rok temu?

W zeszłym roku do matury poprawkowej z matematyki przystąpiło prawie 70 tys. zdających. W tym roku prawo do ponownego napisania matury z matematyki w terminie sierpniowym ma 15 proc. abiturientów. Do matury poprawkowej mogą bowiem przystąpić te osoby, które oblały tylko jeden przedmiot.

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Jakie będą zadania?

Poprawkowicze do ostatnich chwil przed egzaminem z matematyki stresują się tym, jakie zadania czekają na nich w arkuszach z matury poprawkowej. Wielu liczy na to, że na sierpniowej maturze CKE będzie dla nich bardziej łaskawe i przygotuje łatwiejszy zestaw pytań. Czy rzeczywiście tak jest? Opinie z poprzednich lat pokazują, że zdania właściwie co roku są podzielone. Wysoce prawdopodobne jest jednak, że na maturze poprawkowej 2016 z matematyki powtórzy się część zagadnień, które wystąpiły na egzaminie majowym. Dlatego warto przeglądać arkusze maturalne z poprzednich lat.

Co będzie na maturze poprawkowej 2016 z matematyki? Sprawdź typy zadań >>

Matura poprawkowa 2016 z matematyki. Jak nastroje przed poprawką?

Jak zawsze w chwilach stresu i zwątpienia abiturienci dzielą się swoimi nastrojami, nadziejami, a niekiedy i strachem w mediach społecznościowych. Czy są przygotowani do jutrzejszej matury poprawkowej z matematyki? Zobacz wpisy zamieszczone na Twitterze pod hasztagiem #matura2016.

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Kiedy odpowiedzi?

Oficjalne wyniki matury poprawkowej 2016 CKE udostępni 12 września. Jednak już jutro w serwisie Edulandia.pl będziecie mogli sprawdzić oficjalne arkusze oraz przykładowe odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki. Nasi eksperci rozwiążą zadania, a my opublikujemy odpowiedzi na swojej stronie. Śledźcie portal Edulandia.pl i przekonajcie się, czy tym razem zdaliście maturę z matematyki. Trzymamy kciuki!

 

Jak myślisz, ile punktów zdobędziesz z matury poprawkowej z matematyki?
Więcej o: