Matura poprawkowa 2016. Jak poszła matura poprawkowa z matematyki rok temu?

Matura poprawkowa 2016 z matematyki odbędzie się już jutro. To ostatnia chwila, żeby poćwiczyć przed egzaminem. Jakie zadania mogą pojawić się na maturze poprawkowej z matematyki? Sprawdź, jak wyglądał arkusz do matury poprawkowej z matematyki w zeszłym roku i zobacz, czego możesz się spodziewać.

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Jakie będą zadania?

Matura poprawkowa z matematyki startuje jutro, 23 sierpnia, punktualnie o godzinie 9. Mogą do niej przystąpić te osoby, które nie uzyskały wymaganych 30 proc. punktów na maturze majowej. Co roku poprawkowicze zastanawiają się, jakie zadania czekają na nich w arkuszach maturalnych z matematyki. Czy matura poprawkowa 2016 z matematyki będzie trudniejsza niż egzamin, który odbył się w maju? Dowiemy się już jutro - arkusze i rozwiązania zadań z matematyki pojawią się tego samego dnia w serwisie Edulandia.pl.

Matura poprawkowa 2016. Jak wyglądał arkusz z matematyki rok temu?

Aby dobrze przygotować się do matury poprawkowej z matematyki warto przejrzeć zadania, które pojawiły się w latach ubiegłych. W zeszłym roku na maturze poprawkowej z matematyki zdający musieli zmierzyć się z takimi zagadnieniami jak kombinatoryka, zadania z układu równań, nierówności czy geometria. Jedno z zadań dotyczyło ostrosłupa. Były również procenty. Na maturze poprawkowej z matematyki pojawiły się też ciągi arytmetyczne, obliczenia sinusów, cosinusów itp. 

Zobacz arkusz z matematyki poprawkowej z zeszłego roku! Zadania i odpowiedzi >>

Matura poprawkowa 2016, matematyka. Czy powtórzą się zadania z maja?

Co roku osoby, które przystępują do poprawkowej matury z matematyki liczą na to, że w sierpniu część zadań będzie pokrywać się z zagadnieniami, które pojawiły się na maturze majowej. Te nadzieje są uzasadnione - praktycznie co roku na maturze poprawkowej występują takie typy zadań, z którymi maturzyści mieli do czynienia na majowym egzaminie. 

W zeszłym roku na maturze poprawkowej z matematyki względem pierwszego egzaminu powtórzyły się takie zagadnienia, jak kombinatoryka, zadania z układu równań, nierówności, geometria, procenty, ciągi arytmetyczne, obliczenia sinusów, cosinusów.

Porównaj arkusze z matury z matematyki z maja i z sierpnia 2015. Zobacz, jakie zadania mogą się powtórzyć >>

Matura poprawkowa 2016 z matematyki. Kiedy wyniki?

Termin ogłoszenia wyników poprawkowego egzaminu maturalnego oraz wydania świadectwa maturalnego został wyznaczony przez CKE na 12 września. Jednak arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki będzie można zobaczyć już jutro. Eksperci Edulandia.pl rozwiążą zadania z matematyki, a my opublikujemy je na swojej stronie. Poprawkowicze, śledźcie portal Edulandia.pl i już jutro dowiedzcie się, czy zdaliście maturę poprawkową 2016 z matematyki! Trzymamy kciuki!

Więcej o: