Matura poprawkowa z matematyki 2016. Czego uczniowie mogą spodziewać się na maturze poprawkowej z matematyki?

Matura poprawkowa 2016 zbliża się wielkimi krokami, właściwie to już nawet puka do drzwi. Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z matematyki w maju, mają teraz przed sobą ostatnią szansę na pozytywne zakończenie maturalnego maratonu. Matura poprawkowa z matematyki 2016 już 23 sierpnia o godzinie 9:00, poniżej podpowiadamy jak odpowiednio przygotować się na dobę przed egzaminem.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – ostatnie powtórki materiału

Najlepszym pomysłem na dzień przed maturą poprawkową z matematyki wydaje się szybkie powtórzenie materiału. Jeśli jednak łudzisz się, że przewertowanie całego podręcznika poskutkuje 100-procentowym wynikiem, jesteś w błędzie. Skup się na tym, co idzie ci najgorzej i czego najbardziej się obawiasz. Poćwicz rozwiązywanie arkuszy maturalnych z poprzednich lat – większość z nich co roku się powtarza, a schematy rozwiązywania są te same. Jeśli i tak sobie nie radzisz, wołaj o pomoc. Z odsieczą z pewnością przybędzie mama, tata, starszy brat, a nawet korepetytor. Z takim zespołem doradców matura poprawkowa z matematyki 2016 to już tylko formalność.

Ostatnia powtórka przed maturą poprawkową z matematyki! Baza testów i odpowiedzi >>

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – nie zapominaj o relaksie

Godziny spędzone nad książkami to podstawa, ale równie ważny jest wypoczynek i pełna sprawność organizmu w czasie pisania matury poprawkowej z matematyki 2016. Koniecznie się wyśpij, zadbaj też o pełnowartościowy posiłek, który dostarczy mózgowi wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Pamiętaj też o aktywności fizycznej – przerwanie nauki chwilą sportu może mieć zbawienny wpływ na edukacyjne efekty.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – strategia to podstawa

Jak na każdym egzaminie, tak i na maturze poprawkowej z matematyki 2016 musisz mieć pewien określony plan działania. Przechodź od zadań najłatwiejszych do najtrudniejszych. Nie spędzaj połowy wyznaczonego czasu na jedno trudne zadanie. Nie wychodzi? Trudno. Nadrobisz pozostałymi, ale musisz mieć czas aby je rozwiązać.

Kolejna ważna sprawa to dokładne czytanie poleceń. Przeczytaj, dwa razy się zastanów, i dopiero sięgaj po długopis. Polecenia realizuj bardzo precyzyjnie, licz tylko to co jest potrzebne. Na koniec sprawdź każde zadanie. Podstaw dane i sprawdź czy wychodzi dobry wynik.

W zadaniach z treścią kieruj się także logiką. Jeśli wyszło ci, że w pomieszczeniu przebywa 12 i pół osoby, coś poszło nie tak.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – co mogę zabrać na egzamin?

Na maturę poprawkową z matematyki 2016 możesz wnieść cyrkiel, linijkę i prosty kalkulator.  Jest to urządzenie, które umożliwia wykonanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, można też z jego pomocą obliczać procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb. Nie możesz wnosić telefonu, ściąg, kanapek i pluszaków na szczęście.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – wiara czyni cuda

Nie przejmuj się majowymi wynikami. Teraz podchodzisz do zupełnie nowego arkusza – zarówno w przenośni jak i dosłownie dysponujesz czystą kartą. Nie panikuj, uwierz w siebie i swoje umiejętności. Matura poprawkowa z matematyki 2016 już za kilka dni będzie tylko szczęśliwym wspomnieniem.

 

 

Więcej o: