Matura poprawkowa 2016 - to dziś! Jak zdać maturę poprawkową? [ZADANIA, ODPOWIEDZI]

Matura poprawkowa 2016 startuje dziś o 9 rano. Maturzyści mieli 3 miesiące aby przygotować się do matury poprawkowej z przedmiotu, którego nie udało im się zdać w maju. Czy wystarczająco solidnie przygotowali się do matury poprawkowej? Odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki jeszcze dziś na Edulandia.pl.

Matura poprawkowa 2016 – gdzie szukać pomocy?

Od wyników matury poprawkowej zależy bardzo dużo. Warto więc skupić się na zadaniu i w tych ostatnich dniach przysiąść porządnie do nauki. Jednak co zrobić jeśli sam nie jesteś w stanie rozwiązać jakiegoś problemu? Jesteś obłożony książkami a nadal nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia? Z pomocą przychodzą korepetytorzy. Znajdziesz ich dosłownie w każdej dziedzinie, możesz liczyć na profesjonalne przygotowanie do matury poprawkowej, nawet na kilka dni przed egzaminem. Za godzinę nauki z korepetytorem zapłacimy średnio kilkadziesiąt złotych, tańszą alternatywą są internetowe fora i tutoriale, gdzie krok po kroku wyjaśniane są różne zagadnienia.

Sprawdź się przed maturą poprawkową 2016! TESTY I ARKUSZE z różnych przedmiotów >>

Matura poprawkowa 2016 – organizacja miejsca pracy

Niezależnie od tego, czy uczysz się przy biurku, na łóżku czy na podłodze w pokoju, pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze cisza i spokój. Są niezbędne do prawidłowej koncentracji i efektywnej nauki. Po drugie, rozplanuj sobie przygotowania czasowo. Wyznacz sobie konkretne godziny i zakres materiału, który zamierzasz opanować. Wyłącz w tym czasie Facebooka, telewizor, muzykę. Skup się w 100 proc. na tym, czego masz się nauczyć – stopień koncentracji w czasie nauki jest wprost proporcjonalny do uzyskanego wyniku z matury poprawkowej.

Matura poprawkowa 2016 – planowanie czasu

Pamiętaj, że ucząc się do matury poprawkowej, duże znaczenie odgrywa też pora nauki. Ucz się zawsze w ciągu dnia, zarywanie nocy nie ma większego sensu. Dzięki temu będziesz zawsze wyspany, wypoczęty i gotowy do dalszej nauki. Ważny jest także odpoczynek w trakcie przyswajania materiału. Co kilka godzin rób przerwy, staraj się wygospodarować chociaż 15 minut na aktywność fizyczną. Równie ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie. Zadbaj o dietę pełnowartościową, która dostarczy mózgowi wszystkich mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Matura poprawkowa 2016 – jak się przygotować?

Po pierwsze, opracuj swój system nauki. Materiał do matury poprawkowej podziel na mniejsze partie i przyporządkuj go do kolejnych dni. Zapewnisz sobie w ten sposób regularność nauki oraz widoczne efekty. Zostało mało czasu, więc skup się na najważniejszych zagadnieniach – tych, które idą ci najsłabiej oraz tych, które co roku pojawiają się na maturze – w tym roku tez raczej się pojawią. Kluczem do sukcesu mogą okazać się dobre repetytoria powtórzeniowe oraz rozwiązywanie arkuszy z lat poprzednich. W ten sposób oswajasz się z testową formą matury poprawkowej i porządkujesz swoją wiedzę. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza!

Matura poprawkowa 2016 – myśl pozytywnie!

Najważniejsze jest nastawienie. Wyobraź sobie siebie po ogłoszeniu wyników matury poprawkowej. Świetlana przyszłość, dumni rodzice, wymarzone studia... A wszystko to już za chwilę, to tylko kwestia czasu. Dlatego przez najbliższe dni daj z siebie wszystko, przyłóż się do nauki i wypatruj efektów. Jak napisał kiedyś Emil Oesch w swojej książce: „Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach”.

Matura poprawkowa 2016. Dziś odpowiedzi z matematyki!

Oficjalne wyniki matury poprawkowej 2016 z matematyki CKE udostępni dopiero 12 września. Ale poprawkowicze jeszcze dziś będą mogli się przekonać, jak napisali egzamin z matematyki w terminie sierpniowym. Eksperci Edulandia.pl rozwiążą arkusze z matematyki, a my opublikujemy rozwiązania zadań. Śledź portal Edulandia.pl i przekonaj się, jak napisałeś maturę poprawkową 2016 z matematyki!

Więcej o: