Matura poprawkowa 2016 z matematyki. Czego uczniowie mogą spodziewać się na maturze poprawkowej z matematyki?

Dni maturzystów są już policzone. 23 sierpnia o 9:00 odbędzie się matura poprawkowa z matematyki. Uczniowie, którzy nie zdali któregoś z przedmiotów w pierwszym terminie mają przed sobą szansę na poprawienie swojego wyniku. Ale jak dobrze wykorzystać dni, które pozostały? Jak odpowiednio przygotować się do poprawki?

Matura poprawkowa z matematyki 2016 – ostatnie powtórki materiału

Nie ma lepszej metody na przygotowanie do egzaminu niż powtórzenie materiału. Rozwiązując zestawy maturalne usystematyzujesz swoją wiedzę i łatwiej dostrzeżesz to w czym masz braki. Ucz się na swoich błędach! Skup się na działach i zadaniach, które sprawiają ci największą trudność. Im więcej arkuszy rozwiążesz, tym większa szansa, że na maturze poprawkowej pójdzie ci dobrze. Zadania z poprzednich lat mogą się powtórzyć.

Jeśli potrzebujesz wsparcia poszukaj korepetytora. Stawką jest twoje wykształcenie, dlatego warto zainwestować i znaleźć dobrego nauczyciela.

Poćwicz przed maturą poprawkową z matematyki! Sprawdź naszą bazę testów >>

Matura poprawkowa z matematyki 2016 - nie zapominaj o relaksie 

Wiele osób wybiera naukę na ostatnią chwilę. To błąd. Im dłużej się uczyć, tym zdolność Twojej koncentracji spada. W ostatnich dniach dobrze jest zapewnić sobie trochę relaksu. Konieczne jest dobre odżywanie i wysypianie się. Dzień przed maturą poprawkową odłóż książki na bok i wybierz się na długi spacer. Postaraj się zapomnieć o stresie.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 - co zabrać ze sobą?

Na egzaminie z matematyki możesz korzystać z kalkulatora (prostego). Warto zabrać także cyrkiel i linijkę. Nie zapomnij też o dowodzie osobistym lub innym dokumencie potwierdzającym tożsamość.  

 Matura poprawkowa z matematyki 2016 - odpowiednia strategia 

Czytaj dokładnie wszystkie polecenia. Przed egzaminem opracuj własną strategię. Najlepiej zacząć od zadań łatwiejszych. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu. Potem płynnie przechodź do zadań trudniejszych. W razie potrzeby skorzystaj z kalkulatora.

Matura poprawkowa z matematyki 2016 - uwierz w siebie 

Ćwicz pozytywne myślenie. Od zdania dzieli cię już tylko jeden egzamin. Matematyka wcale nie jest taka trudna. Tym razem musi się udać. Już za kilka dni będzie po wszystkim! 

Więcej o: