Matura poprawkowa 2016. Odpowiedzi znajdziesz w serwisie Edulandia.pl

Matura poprawkowa już jutro. Arkusz do matury poprawkowej z matematyki rozwiążą też nasi eksperci. Już 23 sierpnia opublikujemy odpowiedzi do poprawkowej matury z matematyki. Sprawdź jak ci poszło. Wciąż masz szansę na indeks wyższej uczelni!

Matura poprawkowa 2016 - kolejna tura rekrutacji

Matura oblana w pierwszym terminie nie uniemożliwia podjęcia studiów. Nadal masz szansę na wymarzony indeks. Wiele uczelni oferuje wolne miejsca na studiach stacjonarnych także w drugim, wrześniowym naborze. Trzeba tylko rozejrzeć się na których kierunkach nie wypełniono jeszcze limitów.

Matura poprawkowa 2016 - kiedy wyniki?

Osoby poprawiające maturę będą musiały nieco uzbroić się w cierpliwość. Wyniki, także te umieszczone w sieci, zostaną podane 12 września. Dopiero wtedy maturzyści otrzymają świadectwa dojrzałości, które umożliwią im rekrutację na studia. Warto zorientować się już teraz, bo na składanie dokumentów pozostało już niewiele czasu.

Jak matura poprawkowa poszła w zeszłym roku? Zobacz arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki >>

Matura poprawkowa 2016 - gdzie wolne miejsca?

Niestety nie wszystkie kierunki stoją otworem dla sierpniowych zdających. Najbardziej popularne z nich znajdują komplet kandydatów już po pierwszej, lipcowej turze. Tak jest m.in. w przypadku prawa, czy medycyny. Jeśli chcesz studiować któryś z tych kierunków, będziesz musiał pomyśleć o mniej prestiżowej uczelni lub studiach płatnych.

A gdzie są wolne miejsca? Przykładowo na Uniwersytecie Warszawskim wciąż można dostać się na kulturoznawstwo, stosunki międzynarodowe, europeistykę, czy lingwistykę stosowaną. Rekrutacja potrwa do połowy września. Wyniki ukażą się pod koniec miesiąca, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Matura poprawkowa 2016 - studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne to czasem ostatnia deska ratunku na zostanie pełnoprawnym żakiem. Dają szansę na studiowanie upragnionego kierunku, gdy na dziennych nie ma już miejsc. Programy obu trybów zbytnio się od siebie nie różnią, ale wybór studiów zaocznych wiąże się z comiesięcznym opłacaniem czesnego. W trakcie toku studiów istnieje jednak szansa na przeniesienie na studia bezpłatne. Szkoda więc tracić rok i czekać na kolejną rekrutację. Jednak jest tu pewien haczyk. By transfer przebiegł pomyślnie należy mieć odpowiednią średnią i zaliczyć różnice programowe.

Jesteś przygotowany do matury poprawkowej 2016? Sprawdź naszą bazę testów i przedmiotów >>

Matura poprawkowa 2016 - a może wolny słuchacz?

Innym wyjściem jest zostanie wolnym słuchaczem na kierunku, na który się nie dostałeś. Co prawda nie uzyskasz legitymacji studenckiej, ale dostaniesz możliwość uczęszczania na zajęcia wraz z innymi studentami. Pilni słuchacze, którzy zaliczą wszystkie egzaminy, na tej podstawie, będą mogli ubiegać się o przyjęcie od razu na drugi rok studiów.

Jeśli więc nie dostaniesz się na studia dzienne, pamiętaj, że to nie koniec świata. Do dyspozycji masz wiele wyjść awaryjnych, które pomogą ci osiągnąć cel.

Więcej o: