Łapali Pokemony i... darmowe studia. Nietypowa akcja warszawskiej uczelni

Magnemite, Onix, Shellder, Diglet, Sandshrew, Exeggcute, Vulpix, Vlotorb, Seel, Abra - te 10 Pokemonów należało złapać, aby zapewnić sobie rok darmowych studiów w wybranej szkole wyższej wchodzącej w skład Grupy Uczelni Vistula. Wszystko to w ramach pierwszych na świecie mistrzostw w grze Pokemon Go, które odbyły się w Warszawie.

Rywalizacja miała miejsce w ostatnią niedzielę lipca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Tego dnia dziesiątki młodych ludzi stawiły się przy stacji metra Stokłosy aby wziąć udział w Vistula Pokemon Go Cup - pierwszych tego typu mistrzostwach na świecie.

Ta nietypowa akcja była też formą promocji uczelni wchodzących w skład Grupy Uczelni Vistula. Za złapanie wszystkich 10 Pokemonów w jak najkrótszym czasie zwycięzca otrzymał pierwszy rok studiów I lub II stopnia na wybranym przez siebie kierunku absolutnie za darmo. Zdobywca drugiego miejsca został nagrodzony 50 proc. zniżką za semestr studiów, zaś na trzecią osobę na podium czekała zniżka w wysokości 25 proc. Do tego laureaci otrzymali różne gadżety, m.in. iPady czy tablety.

W dzień imprezy o 8 rano na fanpage'u organizatora wydarzenia pojawiła się lista Pokemonów, które należało złapać. Zawodnicy mogli poruszać się tylko pieszo - korzystanie z rowerów czy samochodów było zabronione. Uczestnicy mistrzostw łapali Pokemony w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula i okolicach 6 tzw. pokestopów w promieniu 500 m od siedziby organizatora.

W skład Grupy Uczelni Vistula wchodzą Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Zwycięzca Vistula Pokemon Go Cup będzie mógł wybierać spośród 24 kierunków studiów. Wszystkie prowadzone są także w języku angielskim.

Więcej o: