Horror nastolatka z Poznania. Pierwszy interaktywny film na polskim YouTube

Czy kiedykolwiek oglądając YouTube'owe filmiki żałowaliście, że nie możecie wpłynąć na losy ich bohaterów? Po raz pierwszy macie taką możliwość. A wszystko to za sprawą poznańskiego gimnazjalisty. Być może to początek nowego nurtu na tym serwisie.

Decyzja należy do ciebie

Tymoteusz Górski, uczeń jednego z poznańskich gimnazjów, zrealizował projekt, jakiego na polskim YouTube jeszcze nie było. Wraz ze znajomymi stworzył interaktywny horror, o którego zwrotach akcji decyduje sam widz. I może tego dokonać na 8 różnych sposobów. Wszystko to za sprawą zabawy z narzędziem adnotacji, pozwalającym nakładać tekst, linki i elementy interaktywne na obraz w filmie.

Oszukać przeznaczenie?

Zamierzeniem twórcy było ukazanie tzw. efektu motyla, gdzie nawet pozornie błahe sytuacje mogą w sposób istotny zmienić bieg wydarzeń. Fabuła "Twojego wyboru" chociaż nie jest zbytnio skomplikowana, budzi ciekawość i trzyma w ciągłym napięciu. Trzeba zachować czujność, bo w trakcie filmu co jakiś czas pojawiają się "hitpointy", czyli punkty na ekranie, których kliknięcie powoduje kolejne interakcje. Jeśli nie zdążymy w nie wcelować, główną bohaterkę mogą spotkać przykre konsekwencje... Czy uda jej się uniknąć śmierci? O tym możecie przekonać się poniżej:

 

Następca Wardęgi?

Amatorska produkcja cieszy się w sieci ogromną popularnością. Młody reżyser planuje już kolejne, bardziej rozbudowane produkcje, które zaangażują jeszcze więcej aktorów i dadzą dodatkowe możliwości wyboru. Czy swoim pomysłem powtórzy sukces "Psa pająka" Sylwestra Wardęgi?