Kurs językowy w zasięgu... kciuka. Dzięki specjalnej aplikacji

Nowoczesne technologie to raj dla twórców start-upów, aplikacji i różnorodnych platform ułatwiających nam życie. Możemy szybko i bez problemów sprawdzić, jak poruszać się komunikacją miejską w danym mieście, gdzie zjeść lunch lub jak znaleźć najtańszą taksówkę podczas weekendowego wypadu. Kolejna branża rozpoczyna właśnie rewolucję w dostarczaniu swoich usług. Wystartowała pierwsza w Polsce porównywarka szkół językowych. Dzięki Langzie już w kilkanaście sekund znajdziesz kurs językowy dopasowany do twoich potrzeb.

Nauka języka obcego to w dzisiejszych czasach obowiązkowy punkt na mapie edukacji. Psychologowie od lat przekonują, że im wcześniej zaczniemy przygodę z lingwistyką, tym lepiej. Dzieci mają naturalną zdolność zapamiętywania nowych słówek, uwielbiają uczyć się przez zabawę, dlatego odpowiednio pokierowane będą chłonęły nową wiedzę jak gąbka. Języki obce to dziś także przepustka w drodze do kariery. Większość firm wymaga od swoich pracowników znajomości co najmniej jednego języka obcego. Jak to zwykle działa w takiej sytuacji, popyt rodzi podaż. Szkół językowych w Polsce znajdziemy setki. Wybór odpowiedniej, to jak się okazuje nie lada wyzwanie. Aby trafić na odpowiednią szkołę, podczas tzw. researchu trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów.

- Najważniejszy jest oczywiście poziom nauczania, lektorzy oraz jak wynika z naszego doświadczenia lokalizacja - tłumaczy Natalia Oświecińska z wydawnictwa Nowa Era, brand manager nowej platformy Langzie . - Jesteśmy zabiegani, wiecznie brakuje nam czasu. Nie możemy sobie pozwolić na kurs językowy w drugiej części miasta, gdzie dojazd będzie wiązał się z korkami i innymi utrudnieniami - dodaje.

I właśnie dlatego w nowej porównywarce wyniki wyszukiwania od razu umiejscowione są na mapie. W tej chwili Langzie obsługuje ponad 2 tys. szkół językowych w całej Polsce i oferuje porównywarkę kursów do najpopularniejszych języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy włoskiego, ale także nieco bardziej egzotyczne tj.: bośniacki, holenderski czy kataloński. Łącznie w ofercie znajduje się 40 języków. Jak to działa?

- Wystarczy wpisać miasto i język, jakiego chcemy się uczyć. Porównywarka błyskawicznie pokazuje wyniki wyszukiwania wraz z opisami - opowiada Magdalena z Krakowa, studentka filologii niemieckiej. - Szukałam kursu przygotowującego do matury. Miałam oczywiście zajęcia w szkole, ale planowałam studia na germanistyce, więc zależało mi na jak najlepszych wynikach egzaminu. Szukałam szkoły wśród znajomych, każdy polecał jednak co innego. Finalnie zdecydowałam się na zajęcia, które znalazłam na Langzie. Przekonały mnie opinie innych studentów, którzy polecali kurs maturalny - dodaje.

Wyszukiwarka Langzie jest całkowicie bezpłatna. Poza informacjami o kursach językowych oraz lokalizacjach szkół oferuje także porównywarkę cen oraz doświadczenia lektorów.