Wyniki matur 2016, wyniki dziś. Jakich wyników matury spodziewają się maturzyści?

Matura 2016 - wyniki matury zostaną opublikowane przez CKE już we wtorek 5 lipca. Tego dnia do szkół trafią świadectwa maturalne, aneksy i informacje o wynikach matury. Jakie są przeczucia tegorocznych abiturientów przed ogłoszeniem wyników matury? Czy z osiągniętymi rezultatami dostaną się na swoje wymarzone studia?

wyniki matur 2016. W szkole i w internecie

Wyniki matury 2016 będą czekać na każdego maturzystę w szkole, w której zdawał egzamin dojrzałości. We wtorek 5 lipca abiturienci będą mogli odbierać swoje świadectwa maturalne a także aneksy i informacje o wynikach matury.

Ale absolwenci szkół ponadgimnazjalnych wyniki matury 2016 mogą poznać nieco wcześniej - przez internet. Wystarczy, że po północy 5 lipca zalogują się na stronę OKE przy pomocy swojego numeru PESEL oraz hasła, które dostali wcześniej ze szkoły. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że serwery OKE mogą być w tym czasie przeciążone. Maturzyści, którzy chcą poznać swoje wyniki matury 2016 drogą elektroniczną powinni więc uzbroić się w cierpliwość.

Matura 2016 - WYNIKI. Sprawdź wyniki matury online

Podajemy adresy OKE (Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych), pod którymi maturzyści będą mogli znaleźć wyniki matury 2016. Publikacja wyników matury powinna nastąpić już 5 lipca minutę po północy. Na właściwą stronę OKE należy zalogować się wpisując swój numer PESEL oraz hasło wygenerowane przez szkołę.

OKE Warszawa

OKE Poznań

OKE Wrocław

OKE Jaworzno

OKE Kraków

OKE Łomża

OKE Gdańsk

OKE Łódź

Matura 2016, wyniki matury. Jak nastroje przed publikacją wyników przez CKE?

Maturzyści znajdują się teraz w ogromnym stresie. Od wyników matury 2016 zależy ich najbliższa edukacyjna przyszłość. To na postawie wyników matury uczelnie ustalą progi punktowe na kierunki prowadzonych przez siebie studiów. Ci abiturienci, którzy nie uzyskali dobrych wyników na maturze mogą nie dostać się na wymarzone studia, a co za tym idzie - mieć rok "w plecy".

Jakie są nastroje maturzystów przed wtorkową publikacją wyników matury 2016? Oto tweety pod hashtagiem #matura2016:

Więcej o: