Moc fizycznych doświadczeń podczas ADAMED SmartUP Academy w Warszawie

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków - mawiał genialny fizyk, noblista Ernest Rutherford. O tym, czy miał rację, przekonać się będą mogli wkrótce uczniowie szkół ponadpodstawowych, których na bezpłatne warsztaty i doświadczenia fizyczne zaprasza 11 i 12 czerwca br. do Warszawy Fundacja Grupy Adamed.

Podczas tego dwudniowego kursu prowadzący nie tylko opowiedzą o zagadnieniach związanych z laserami, świecącą materią i biżuterią, ale także te doświadczenia przeprowadzą. Poza tym, na młodych naukowców czekają informacje i badania związane m.in. z:

- radioaktywnym badaniem wieku,

- syntezą pierwiastków superciężkich - od teorii do eksperymentu,

- budową i właściwościami układów optycznych,

- pierścieniami Newtona, które niosą informacje o układzie optycznym.

Pełen opis zajęć dostępny jest na stronie programu - https://adamedsmartup.pl/academy .

ADAMED SmartUP Academy to program specjalnych kursów skierowanych do młodych pasjonatów nauki. Warsztaty, przeznaczone dla osób w wieku od 15 do 19 lat cyklicznie organizowane są w większych polskich miastach. Formuła spotkań ADAMED SmartUP Academy zapewnia młodzieży możliwość dyskusji z ekspertami oraz wymianę doświadczeń z rówieśnikami.

Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy na stronie https://adamedsmartup.pl/academy udostępniony został formularz aplikacyjny wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi warsztatów. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.

Więcej o: