Matura HISTORIA 2016. ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania na Edulandia.pl. Jakie zadania były na maturze z historii?

Matura historia 2016 za nami! Matura z historii rozpoczęła się o godzinie 9. Na rozwiązanie arkuszy CKE na poziomie rozszerzonym maturzyści mieli 180 minut. Jakie zadania pojawiły się na tegorocznej maturze z historii rozszerzonej? Odpowiedzi do matury z historii znajdziesz na Edulandia.pl. Przekonaj się, czy zdałeś maturę z historii!

Matura 2016 HISTORIA - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 HISTORIA - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 HISTORIA. Jak wygląda egzamin?

Do matury 2016 z historii przystąpiło dziś ponad 21 tys. abiturientów z całej Polski. Na rozwiązanie arkusza CKE z zadaniami z historii na poziomie rozszerzonym mieli 180 minut. Część maturzystów mogło rozwiązywać maturę z historii na poziomie rozszerzonym - te osoby dostały od CKE 120 minut na uporanie się z arkuszami.

Na maturę z historii należy zabrać ze sobą długopis z czarnym atramentem i dowód osobisty. Absolutnie nie wolno wnosić na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych - grozi to unieważnieniem egzaminu.

Matura 2016, historia, rozszerzenie i podstawa. Oczekiwania maturzystów [TWITTER]

Wielu maturzystów jest zdania, że matura z historii należy do najtrudniejszych egzaminów w ramach całej matury. Aby zdać ten egzamin z dobrym wynikiem należy opanować ogromną ilość materiału. Jakie były oczekiwania maturzystów przed przystąpieniem do matury 2016 z historii? Czy abiturienci obawiali się tego egzaminu? Zobacz, jakie wpisy pojawiły się na Twitterze przed maturą z historii pod hashtagiem #matura2016:

"Nie umiem w historię"

"Idę historię pisać, bo głupio mi było mieć tylko jedno rozszerzenie. Teraz będzie mi głupio bo z 5% dostanę"

"Ta ostatnia matuuuura.. :D Dziś walka z historią, oby z lepszym skutkiem niż zdecydowana większość powstań. Dzień dobry :)"

Matura z rozszerzonej historii czyli jak zniszczyć wszystkie plany o studiach w 2 godziny.

Matura 2016 HISTORIA rozszerzona i podstawowa. ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania

Nie musisz czekać aż do czerwca na oficjalne wyniki matury 2016 opublikowane przez CKE. W serwisie Edulandia.pl opublikowaliśmy przykładowe odpowiedzi do matury 2016 z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nasi eksperci zaczęli rozwiązywać zadania z historii tuż po tym, jak CKE udostępniła swoje arkusze na stronie internetowej. Dzięki temu każdy maturzysta może porównać swoje odpowiedzi z rozwiązaniami specjalistów do historii i przekonać się, jak poszła mu matura z tego przedmiotu. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę 2016 z historii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: