Matura 2016 HISTORIA - co było na maturze z historii? Sprawdź ODPOWIEDZI! [ARKUSZE CKE, ZADANIA]

Matura 2016 historia, poziom rozszerzony i podstawowy - dziś te egzaminy. Matura z historii rozpoczęła się o godzinie 9. Na rozwiązanie arkuszy CKE na poziomie rozszerzonym maturzyści mieli 180 minut. Abiturienci przystępujący do matury z historii na poziomie podstawowym mieli 120 minut na rozwiązanie wszystkich maturalnych zadań z historii. Mamy już odpowiedzi do matury 2016 z historii na poziomie rozszerzonym i podstawowym. Zobacz, jak poszła ci matura z historii!

Matura 2016 HISTORIA - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 HISTORIA - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 HISTORIA - ARKUSZE, poziom podstawowy >>>

Matura 2016, historia. Co będzie na egzaminie? [ZADANIA, CKE ARKUSZE]

Jak wygląda matura 2016 z historii? Duża cześć pytań jest oparta na tekstach i informacjach źródłowych, ważna jest więc umiejętność właściwego interpretacja podanych źródeł. W tym roku również polecenia są rozłożone tak, by dotykały różnych okresów historycznych oraz sfer życia społecznego. Maturzyści mogą zdawać maturę 2016 z historii na poziomie podstawowym tylko w tzw. "starej formule".

Matura 2016 HISTORIA. Oczekiwania maturzystów [TWITTER]

Dla wielu tegorocznych abiturientów matura z historii jest nie lada wyzwaniem. Maturzyści obawiają się przede wszystkim ogromnej ilości materiału, który trzeba było opanować w celu uzyskania jak najlepszego wyniku na maturze z historii. Jakie były nastroje zdających historię przed wejściem na salę egzaminacyjną? Zobacz komentarze na Twitterze:

"Nie umiem w historię"

"Idę historię pisać, bo głupio mi było mieć tylko jedno rozszerzenie. Teraz będzie mi głupio bo z 5% dostanę"

"Ta ostatnia matuuuura.. :D Dziś walka z historią, oby z lepszym skutkiem niż zdecydowana większość powstań. Dzień dobry :)"

"Matura z rozszerzonej historii czyli jak zniszczyć wszystkie plany o studiach w 2 godziny."

Matura 2016 historia, rozszerzenie i podstawa - ODPOWIEDZI, arkusze CKE

Na oficjalne wyniki maturzyści są zmuszeni czekać do czerwca. Dlatego eksperci z Edulandia.pl rozwiążą zadania maturalne z historii tuż po publikacji oficjalnych arkuszy przez CKE, a my zamieścimy ich odpowiedzi na naszej stronie oraz na facebookowym profilu "Ożesz w maturę". Maturzysto, zobacz, jak zdałeś maturę 2016 z historii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: