Matura 2016: FIZYKA rozszerzona, podstawowa. ODPOWIEDZI u nas! [ARKUSZE CKE, ZADANIA, PYTANIA]

Matura 2016, fizyka i astronomia - egzamin odbył się w poniedziałek o godzinie 9. W serwisie Edulandia.pl znajdziesz odpowiedzi naszych ekspertów do matury 2016 z fizyki i astronomii. Nie czekaj do czerwca na oficjalne wyniki matur CKE. Sprawdź, czy zdałeś maturę z fizyki i astronomii 2016.

Matura 2016, fizyka i astronomia. Kto zdaje ten egzamin?

Matura 2016 z fizyki i astronomii została zaplanowana przez CKE na dzień 15 maja 2016 roku. Egzamin z fizyki rozszerzonej rozpoczął się punktualnie o godzinie 9. O tej porze abiturienci dostali arkusze z zadaniami z fizyki rozszerzonej. Na rozwiązanie matury 2016 z fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym uczniowie mają 180 minut. Część maturzystów podchodzi dziś do matury z fizyki na poziomie podstawowym. Ta grupa zdających na uporanie się z arkuszem CKE dostanie 120 minut.

Do matury 2016 z fizyki i astronomii przystępuje dziś 22,7 tys. maturzystów w całym kraju. Dziś odbywa się też matura z historii sztuki.

Matura 2016 FIZYKA rozszerzona. Jakie ZADANIA? Co będzie na maturze?

Na maturze z fizyki 2016 na poziomie rozszerzonym maturzyści będą musieli popisać się sporą wiedzą. Nie bez powodu matura z fizyki rozszerzonej jest uznawana za jeden z najtrudniejszych egzaminów maturalnych. Na maturze z fizyki rozszerzonej należy dokonać interpretacji wybranych zjawisk fizycznych. Trzeba też analizować i interpretować zamieszczone w arkuszu CKE wykresy, schematy, tabele czy ilustracje. Często należy rozwiązywać zadania na podstawie tekstów popularnonaukowych.

Matura 2016, fizyka, poziom rozszerzony. Co mówi Twitter?

Co roku wielu uczniów z obawami podchodzi do matury z fizyki na poziomie rozszerzonym. Tak jest też w przypadku matury 2016. Tegoroczni abiturienci dzielą się swoimi nastrojami przed maturą z fizyki w mediach społecznościowych. Oto niektóre wpisy, które znalazły się na Twitterze pod hashtagiem #matura2016:

"Fizyka za 6 godzin. Śmiesznie"

"Jutro fizyka. Trzymajcie kciuki. :)"

"Jutro będzie rzeź. #fizyka"

"Przejrzę arkusz jutro rano, jak stwierdzę ze nie mogę nic policzyć najprostszymi wzorami to oddam i mam dzień wolny"

Matura 2016, fizyka i astronomia, rozszerzenie. ODPOWIEDZI, arkusze CKE

Matura 2016 z fizyki rozszerzonej rozpoczęła się 15 maja o godzinie 9. Jeszcze dziś w serwisie Edulandia.pl opublikujemy przykładowe odpowiedzi do matury z fizyki rozszerzonej. Nasi eksperci zaczną rozwiązywać zadania tuż po tym, jak CKE opublikuje je na swojej oficjalnej stronie. Dzięki temu każdy maturzysta będzie mógł sprawdzić, czy poprawnie rozwiązał zadania z fizyki. Maturzysto, sprawdź, jak poszła ci matura 2016 z fizyki i astronomii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: