Matura 2016 - FIZYKA, poziom rozszerzony i podstawowy. RELACJA NA ŻYWO [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE]

Matura 2016 fizyka - egzamin odbył się 16 maja 2016 roku. Część uczniów będzie mogła przystąpić do matury z fizyki na poziomie podstawowym. Do matury z fizyki przystąpiło 22,7 tys. abiturientów. Jakie zadania pojawiły się na maturze z fizyki? Prowadziliśmy relację na żywo z matury z fizyki na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi dostępne są w serwisie Edulandia.pl.

Matura 2016, fizyka, poziom rozszerzony. Dziś egzamin [INFORMACJE]

Matura 2016 z fizyki i astronomii została zaplanowana przez CKE na dzień 16 maja 2016. Początek matury z fizyki i astronomii został wyznaczony na godzinę 9. Uczniowie będą mieli 180 minut na rozwiązanie wszystkich zadań, które pojawiły się w arkuszu CKE. W przypadku abiturientów, którzy przystępują do matury z fizyki na poziomie podstawowym jest to 120 minut.

Matura 2016 FIZYKA rozszerzona. Co będzie na maturze z fizyki? [ZADANIA, POLECENIA CKE]

Matura z fizyki jest co roku uznawana za jeden z najtrudniejszych egzaminów w ramach całej matury. Tak jest i w tym roku. Jakie zadania mogą pojawić się w arkuszach CKE na maturze z fizyki rozszerzonej?

Arkusz CKE z fizyki na poziomie rozszerzonym będzie składał się z zadań otwartych oraz zamkniętych. Będą odnosiły się do prostych zależności, interpretacji zjawisk, algebraicznej analizy wyrażeń wiążących wielkości fizyczne. Matura 2016 z fizyki będzie sprawdzała także umiejętność analizowania tekstów popularnonaukowych i formułowania wniosków. Zadania będą odwoływały się do materiałów umieszczonych w arkuszu: wykresów, schematów, tabel, ilustracji, a także tekstów popularnonaukowych.

Matura 2016, fizyka, poziom rozszerzony. Jakie są nastroje przed maturą z fizyki?

Co roku wielu uczniów z obawami podchodzi do matury z fizyki na poziomie rozszerzonym. Tak jest też w przypadku matury 2016. Tegoroczni abiturienci dzielą się swoimi nastrojami przed maturą z fizyki w mediach społecznościowych. Oto niektóre wpisy, które znalazły się na Twitterze pod hashtagiem #matura2016:

"Fizyka za 6 godzin. Śmiesznie"

"Jutro fizyka. Trzymajcie kciuki. :)"

"Jutro będzie rzeź. #fizyka"

"Przejrzę arkusz jutro rano, jak stwierdzę ze nie mogę nic policzyć najprostszymi wzorami to oddam i mam dzień wolny"

Matura 2016, fizyka, rozszerzenie. ODPOWIEDZI, arkusz CKE, zadania

Dziś w serwisie Edulandia.pl będziemy publikować odpowiedzi do matury 2016 z fizyki rozszerzonej. Opublikujemy też oficjalne arkusze CKE do tej matury. Nasi eksperci zaczną rozwiązywać zadania, jakie pojawiły się na maturze z fizyki tuż po udostępnieniu do publicznej wiadomości arkuszy CKE. Dzięki naszym rozwiązaniom każdy maturzysta będzie mógł sprawdzić, jak poszła mu matura z fizyki. Porównaj swoje odpowiedzi z naszymi i przekonaj się, czy zdałeś maturę 2016 z fizyki rozszerzonej.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: