Matura 2016. CHEMIA I GEOGRAFIA. Po chemii: "Bye bye medycyno". ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania na Edulandia.pl

Matura 2016 - dziś chemia i geografia, poziom podstawowy i rozszerzony. Matura z chemii zaczęła się o godzinie 9. Podobno egzamin z chemii był bardzo trudny! Dziś o 14 matura z geografii. Odpowiedzi do obu matur jeszcze dzisiaj na Edulandia.pl. Zobacz arkusze CKE i rozwiązania zadań do matury z chemii i geografii. Przekonaj się, czy zdałeś maturę!

Matura 2016, chemia i geografia. Egzamin z chemii

Matura z chemii i matura z geografii została zaplanowana przez CKE na dzień 13 maja. Matura z chemii już się zakończyła - maturzyści dostali arkusze z zadaniami o godzinie 9. Większość abiturientów pisze maturę z chemii na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie tego egzaminu mieli 180 minut. Ale część zdających może podejść do matury z chemii na poziomie podstawowym. Ci uczniowie dostali od CKE 120 minut na uporanie się z zadaniami.

Do matury 2016 z chemii przystąpiło dziś w Polsce 31,7 tys. zdających. To 12.5 proc. wszystkich tegorocznych maturzystów. Odpowiedzi do matury z chemii opublikujemy jeszcze dziś na Edulandia.pl.

Matura 2016 CHEMIA - "Bye bye medycyno"

Maturzyści napisali już maturę z chemii. Z ich komentarzy na Twitterze wynika, że egzamin wcale nie był łatwy. W arkuszu CKE z chemii rozszerzonej pojawiło się aż 41 zadań. Dla wielu uczniów 3 godziny nie stanowiły wystarczająco dużo czasu, żeby uporać się ze wszystkimi zadaniami. Zobacz opinie po maturze 2016 z chemii rozszerzonej:

"Chemia na początku dała mi nadzieję, że zdam to jakoś dobrze, a później chciałam wyjść nierozwiazujac części zadań"

"Chyba powitam 20% z chemii. Jeśli szczęście dopisze."

"No i ciekawe czy będę lekarzem... Po tej chemii pewności nie mam"

"To była jakaś masakra, aż nie mam komentarza"

"Nie mam pojęcia, śmiać się czy płakać #chemia"

"Nawet nie wiem, jak mam skomentować tę chemię, chyba tylko słowami BYE BYE MEDYCYNO"

Matura 2016 - chemia, geografia. GEOGRAFIA o 14

Matura z geografii rozpocznie się 13 maja 2016 roku o godzinie 14. O tej porze maturzyści dostaną arkusze maturalne z zadaniami CKE. Na rozwiązanie matury z geografii na poziomie rozszerzonym abiturienci będą mieli 180 minut. Maturzyści zdający egzamin z geografii podstawowej będą mieli 120 minut na uporanie się z arkuszami CKE.

Maturę 2016 z geografii pisze dziś 79,2 tys. abiturientów. To 31,1 proc. wszystkich tegorocznych maturzystów.

Matura 2016 - GEOGRAFIA. Nastroje przed maturą

Czy maturzyści stresują się egzaminami, które czekają ich 13 maja, w uważany powszechnie za pechowy 13-go w piątek? Wygląda na to, że część tegorocznych abiturientów jest przesądna. Swoimi odczuciami co do matury z chemii i geografii maturzyści dzielą się na Twitterze. Oto wpisy pod hashtagiem #matura2016:

"Też pisałam maturę z geografii w #piątek13 (2011) i było OK! Drodzy geo-maturzyści, nie martwcie się! Powodzenia. :)"

"Jest piątek 13 a ja muszę napisać geografię; jak źle mi pójdzie odwołam się ze musiałam pisać w pechowych dniu"

""Matura ze gegry dzisiaj, wszystko się może zdarzyć to proszę żeby poszło przyzwoicie #piatek13""

"Pisze dziś geo pomódlcie sie za mnie #piątek13"

Matura 2016 CHEMIA, GEOGRAFIA - odpowiedzi, arkusze CKE, zadania

Jeszcze dziś na Edulandia.pl opublikujemy odpowiedzi do matury 2016 z chemii i geografii. Zamieścimy rozwiązania naszych ekspertów do matury z chemii i geografii na poziomie rozszerzonym i podstawowym. Podamy też oficjalne arkusze CKE. Maturzysto, porównaj swoje odpowiedzi z rozwiązaniami naszych ekspertów. Sprawdź, czy zdałeś maturę 2016 z chemii i geografii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: