Matura 2016: FIZYKA rozszerzona. Obliczanie prędkości kulki, paralaksa [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE]

Matura 2016 z fizyki rozszerzonej rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 9:00. Egzamin ten może pomóc zdającym dostać się na wymarzoną uczelnię. Jaki był poziom tegorocznej matury z fizyki na poziomie rozszerzonym? Mamy informacje o zadaniach a także komentarze maturzystów! Odpowiedzi naszych ekspertów do matury 2016 z fizyki rozszerzonej znajdziesz na Edulandia.pl.

Matura 2016, fizyka, rozszerzenie. Prędkość kulki, paralaksa - ZADANIA, arkusz CKE

Maturzyści relacjonują, jakiego typu zadania pojawiły się w arkuszach CKE do matury 2016 z fizyki rozszerzonej. Swoje komentarze zamieszczają m.in. na Twitterze. Oto, jakie wpisy pojawiły się pod hashtagiem #matura2016:

"Szkicowanie wykresu ruchu wózka który napotkał przeszkodę i się odbił, obliczanie czasu i miejsca tego odbicia."

"Obliczanie prędkości kulki w ruchu po równi pochyłej, zadania z paralaksą"

"Ogólnie nie było tak źle, nie umiałam częściowo 2-3 zadań a reszta do zrobienia...:) Jak na moją wiedzę z fizyki to dużo :D"

Matura 2016 FIZYKA I ASTRONOMIA, poziom rozszerzony. Rozbieżne komentarze

Póki co trudno ocenić, czy matura 2016 z fizyki i astronomii była dla maturzystów trudnym czy łatwym egzaminem. Opinie zamieszczane przez abiturientów w internecie są rozbieżne. Dla części zdających matura z fizyki rozszerzonej nie stanowiła trudności. Inni są zdania, że arkusz CKE z fizyki rozszerzonej wcale nie był taki łatwy.

"Fizyka poszła mi za łatwo. Pewnie coś schrzaniłam."

"Fizyka nie była zła, jestem względnie zadowolona"

"Punkciki radośnie roztańczą się na moim arkuszu ^^ #fizyka"

"Cke rozwaliło system. Jestem załamana."

"Prąd jak zwykle mnie rozłożył xD"

Matura 2016 fizyka rozszerzona. ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania

Oficjalne wyniki pojawią się dopiero w czerwcu. Nie musisz jednak czekać aż tak długo! Jeszcze dzisiaj po godzinie 14 na Edulandia.pl opublikujemy arkusze CKE i przykładowe odpowiedzi. Sprawdź, jak poszła ci matura 2016 z fizyki!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: