Matura 2016, fizyka, poziom podstawowy. ODPOWIEDZI na Edulandia.pl [ARKUSZE CKE, ZADANIA]

Matura 2016 z fizyki i astronomii odbyła się 16 maja. Część uczniów mogła przystąpić do tego egzaminu na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie arkusza CKE mieli 120 minut. Jakie zadania pojawiły się na maturze 2016 z fizyki podstawowej? W serwisie Edulandia.pl prezentujemy przykładowe rozwiązania do zadań z fizyki na poziomie podstawowym. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę 2016 z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym.

Matura 2016 FIZYKA, poziom podstawowy. Jak wygląda egzamin?

Na dzisiaj wyznaczono dwie części egzaminu z fizyki i astronomii. Do matury z fizyki na poziomie podstawowym mogą podejść wyłącznie absolwenci poprzednich lat. Od zeszłego roku obowiązuje bowiem nowa formuła matury, zgodnie z którą wybrane przedmioty dodatkowe można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym.

Matura 2016, fizyka podstawowa. Co można wziąć na egzamin?

Na egzamin z fizyki i astronomii 2016 maturzyści powinni wziąć ze sobą długopis lub pióro z czarnym wkładem oraz dowód osobisty. CKE dopuszcza możliwość korzystania w trakcie matury z fizyki z karty wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych, linijki oraz kalkulatora prostego. Na rozwiązanie całego arkusza CKE z fizyki podstawowej przewidziano 120 minut.

Matura 2016 FIZYKA, podstawa. Zadania z poprzednich lat

Zadania maturalne z fizyki i astronomii konstruowane są na podstawie skonkretyzowanych wytycznych. Warto zatem sięgać w czasie przygotowań do arkuszy CKE z poprzednich lat, aby zapoznać się z formułą poleceń.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z FIZYKI - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>> <

Matura 2016 - FIZYKA I ASTRONOMIA, podstawa. ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania

Bardzo zależy ci na dobrym wyniku i nie możesz wytrzymać tej niepewności? Nie denerwuj się! Już po 14 na Edulandia.pl opublikujemy arkusze CKE i przykładowe odpowiedzi do matury 2016 z fizyki podstawowej. Sprawdź, jak ci poszła matura z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: