Matura 2016 NIEMIECKI - poziom rozszerzony właśnie trwa! Jakie ZADANIA na maturze z niemieckiego? [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, PYTANIA]

Matura 2016 niemiecki rozszerzony - ten egzamin rozpoczął się dziś o godzinie 14. Na rozwiązanie matury z niemieckiego na poziomie rozszerzonym abiturienci dostali od CKE 150 minut. W tym czasie muszę uporać się z zadaniami na czytanie ze zrozumieniem, słuchanie czy z kwestiami gramatycznymi. Jakie zadania są na maturze 2016 z niemieckiego rozszerzonego? Odpowiedzi na Edulandia.pl jeszcze dziś. Sprawdź, jak napisałeś maturę 2016 z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2016 NIEMIECKI - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 NIEMIECKI - Arkusze CKE i transkrypcje nagrań, poziom podstawowy >>>

Matura 2016, NIEMIECKI rozszerzony. Arkusz CKE - ZADANIA

Tegoroczny arkusz nie będzie w dużym stopniu różnił się od tego w latach poprzednich. Nadal do rozwiązania pozostaje 10 zadań, w tym polecenia zamknięte jednokrotnego wyboru oraz otwarte. Duża część pytań będzie oparta na tekstach oraz wysłuchanych dialogach, ważna jest więc umiejętność właściwego interpretowania oraz uważnego czytania ze zrozumieniem. W tamtym roku problematyczne okazały się zadania ze znajomości środków językowych oraz kwestii gramatycznych.

embed

fot. CKE

embed

fot. CKE

Matura 2016, język niemiecki, rozszerzenie. Co na Twitterze?

Maturzyści przystępujący do egzaminu z rozszerzonego niemieckiego mają nadzieję, że ich zadania okażą się równie łatwe jak te na maturze z niemieckiego podstawowego. Oto komentarze, które pojawiły się na Twitterze pod hashtagiem #matura2016 po egzaminie z języka niemieckiego na poziomie podstawowym:

"Niemiecki prosty liczę na 100%"

"Podstawa z niemieckiego nie była trudna, ale na pewno trudniejsza niż w poprzednich latach"

"Niemiecki był nadspodziewanie easy"

"Ten niemiecki serio był taki prosty czy to tylko głupie wrażenie?"

Matura 2016, j. niemiecki, podstawa. ZADANIA, ODPOWIEDZI

Wiemy już, jakie zadania pojawiły się na maturze 2016 z niemieckiego na poziomie podstawowym. Zdający komentowali na Twitterze, że ten egzamin był bardzo łatwy. Uznali, że zadania ze słuchu nie sprawiły im trudności. Wypowiedzią pisemną okazał się być mail.

Matura 2016 niemiecki - ODPOWIEDZI, wyniki, pytania, CKE arkusze

Na oficjalne wyniki matur 2016 maturzyści są zmuszeni czekać do czerwca. Dlatego eksperci z Edulandia.pl rozwiążą zadania maturalne tuż po publikacji oficjalnych arkuszy przez CKE, a my zamieścimy ich odpowiedzi na naszej stronie oraz na facebookowym profilu "Ożeż w maturę". Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę 2016 z niemieckiego rozszerzonego!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: