Matura 2016: JĘZYK NIEMIECKI, podstawa. ODPOWIEDZI, zadania, arkusze CKE

Matura 2016 z niemieckiego, poziom podstawowy. Matura z niemieckiego na podstawie już się zakończyła. Maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminu dokładnie o godzinie 9:00. Egzamin trwał 120 minut. Jakie były wrażenia uczniów przed wejściem na salę? Odpowiedzi do matury z niemieckiego podstawowego - sprawdź na Edulandia.pl! Porównaj swoje rozwiązania z odpowiedziami naszych ekspertów i przekonaj się, czy zdałeś maturę 2016 z niemieckiego na poziomie podstawowym.

Matura 2016 NIEMIECKI - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 NIEMIECKI - Arkusze CKE i transkrypcje nagrań, poziom podstawowy >>>

Matura 2016. Język NIEMIECKI. Wrażenia przed egzaminem

Jeszcze wczoraj o maturze z niemieckiego było w internecie głośno. Tegoroczni maturzyści zastanawiali się, czy poziom trudności arkusza CKE będzie zbliżony do tego z języka angielskiego, a może dostaną coś trudniejszego? Dziś uczniowie również dzielili się ostatnimi radami i przemyśleniami przed maturą w mediach społecznościowych.

"Trzymajcie kciuki o 9 bo pisze z niemieckiego"

"Dzisiaj pisemny niemiecki. Nic się nie uczyłam"

Matura 2016, język niemiecki podstawowy. Co będzie na maturze?

Zeszłoroczna matura z niemieckiego podstawowego zawierała zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, znajomość leksyki i gramatyki oraz umiejętność skonstruowania wypowiedzi pisemnej. W tamtym roku na arkusz egzaminacyjny składało się 40 zadań, w tym zadania zamknięte i otwarte. Należało określić główną myśl tekstu czy sprawdzić się w zakresie odmiany rodzajników i przypadków.

Jakie zadania z niemieckiego pojawiły się na maturze 2016? Sprawdź już teraz na Edulandia.pl. Opublikowaliśmy oficjalne arkusze CKE z zadaniami oraz transkrypcje nagrań do zadań ze słuchu. Zamieściliśmy też przykładowe odpowiedzi naszych ekspertów do matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Zobacz, czy zdałeś maturę z niemieckiego!

Matura 2016 NIEMIECKI, podstawa. Gdzie są największe problemy?

Okazuje się, że najbardziej skomplikowane dla maturzystów na maturze podstawowej z niemieckiego są zadania z gramatyki oraz skonstruowanie dłuższej wypowiedzi pisemnej. Tu braki widać przede wszystkim w słownictwie oraz niewystarczającej liczbie odniesień do tematu w pracy. Przypominamy zatem dokładne kryteria oceniania, określone przez CKE.

embed

fot. CKE

embed

fot. CKE

Matura 2016 JĘZYK NIEMIECKI. Odpowiedzi, arkusze CKE, zadania

Już dziś po godzinie 14:00 nasi eksperci z Edulandia.pl rozwiążą oficjalny arkusz tegorocznej matury z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym, a my opublikujemy dla każdego zniecierpliwionego maturzysty odpowiedzi na stronie i naszym profilu na Facebooku "Ożeż w maturę".

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: