Matura 2016, Biologia podstawowa i rozszerzona. Zobacz ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI

Matura 2016 z biologii na poziomie podstawowym i rozszerzonym rozpoczęła się o godzinie 9:00. już dziś, 11 maja 2016 roku maturzyści zmierzą się z budową anatomiczna zwierząt, procesami zachodzącymi w ciele człowieka czy drzewem filogenetycznym. Według informacji podanych przez CKE do matury z biologii podchodzi niemal 55 tysięcy uczniów. Publikujemy oficjalne arkusze oraz odpowiedzi do matury 2016 z biologii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 z biologii, poziom rozszerzony i podstawowy - dlaczego matura z biologii?

Matura z biologii jest egzaminem, który maturzyści mogą wybrać dodatkowo i najczęściej ma to dość ambitne podłoże - większość abiturientów pragnie osiągnąć z tej matury jak najlepszy wynik, by dostać się na wymarzony kierunek studiów, którym najczęściej jest medycyna. Maturzyści są więc dobrze przygotowani na wyzwanie, jakie ich czeka. W tamtym roku arkusz zawierał zarówno zagadnienia dotyczące człowieka, jak i świata zwierząt. Zadania zawierały pytania m.in. o genetykę, przebieg eksperymentu czy obieg krwi w organizmie człowieka.

Biologia 2016, poziom podstawowy i rozszerzony: pierwsze WRAŻENIA maturzystów

Na mediach społecznościowych nie ujawnili się jeszcze szczęśliwcy, którzy opuściliby salę po maturze z biologii. Śledziliśmy natomiast wasze wrażenia tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną. Oto niektóre z nich:

"Za 40 minut zacznie sie rzeź"

"Jesus take the wheel"

"Trzymajcie kciuki, bo to będzie pogrom"

"wzięłam swój trzyletni zeszyt z biologii i stwierdzam, że nie umiem aż nic"

"Czy tylko ja jestem tak przerażona"

Matura 2016. Biologia podstawowa i rozszerzona - MAMY ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI

Już dziś publikujemy dla was oficjalne arkusze z biologii na obu poziomach oraz przykładowe odpowiedzi, opracowane przez naszych ekspertów z Edulandia.pl. Nie czekajcie do czerwca z rozwianiem swoich wątpliwości. Maturzysto, zobacz, jak zdałeś!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: