Matura 2016 CHEMIA rozszerzona. "Chemia zniszczyła"? - wasze OPINIE [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE]

Matura 2016 chemia - egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00. Większość uczniów zdaje maturę z chemii na poziomie rozszerzonym, ale część mogła też przystąpić do matury z chemii na poziomie podstawowym. Jakie są opinie maturzystów po maturze 2016 z chemii rozszerzonej? Zobacz komentarze i informacje o zadaniach z matury z chemii 2016.

Matura 2016 CHEMIA rozszerzona. "Możliwy brak dwycyfrowego wyniku"

Maturzyści skończyli już rozwiązywać maturę z chemii. Pojawiają się pierwsze komentarze o tym egzaminie w mediach społecznościowych. Wynika z nich, że matura z chemii nie była taka łatwa:

"Na chemii CKE też śmieszkowało"

"aha, skoro chemia trudna to geo jeszcze trudniejsza pewnie, może zostanę w domu..."

"Chemia zniszczyła"

"Piątka, rok korków, możliwy brak dwucyfrowego wyniku z matury z chemii :)"

"Z góry przepraszam osobę, która będzie sprawdzać moją maturę z chemii"

Tylko nieliczne komentarze sugerują, że matura 2016 z chemii była łatwa.

"Chemia była całkiem ok?? serio, nawet zrobiłam zadania obliczeniowe a tego nie ogarniam"

Matura 2016 chemia rozszerzona - przebieg

Na egzaminie maturzyści muszą mieć ze sobą długopis lub pióro z czarnym wkładem oraz dowód osobisty. W trakcie matury z chemii można korzystać z karty wybranych tablic chemicznych, linijki oraz kalkulatora prostego. Na rozwiązanie całego arkusza przewidziano 180 minut.

Matura 2016 CHEMIA, poziom rozszerzony. ZADANIA, arkusz CKE

Uczniowie często przygotowują się do matury z chemii w oparciu o arkusze CKE z poprzednich lat. To bardzo dobry sposób, ponieważ zadania maturalne z chemii konstruowane są na podstawie jasno określonych wytycznych i taka metoda nauki pozwala na przyswojenie sobie formuły poleceń występujących na egzaminie.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z CHEMII - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 chemia, poziom rozszerzony i podstawowy - ODPOWIEDZI, arkusze CKE, wyniki

Nie musisz nerwowo wyczekiwać oficjalnych wyników matury 2016 z chemii, które pojawią się dopiero w czerwcu. Jeszcze dzisiaj po godzinie 14 na Edulandia.pl opublikujemy arkusze CKE i przykładowe odpowiedzi. Sprawdź, jak poszła ci matura 2016 z chemii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: