Matura 2016 chemia, poziom rozszerzony i podstawowy - egzamin z chemii trwa! [JAKIE PYTANIA, KIEDY ODPOWIEDZI?]

Matura 2016 z chemii rozpoczęła się o godzinie 9:00. Wielu uczniów wiąże z nią ogromne nadzieje, traktując jako przepustkę na wymarzone studia. Matura z chemii odbywa się dziś na poziomie rozszerzonym, ale część uczniów napisze też maturę z chemii na poziomie podstawowym. Odpowiedzi do matury z chemii na poziomie rozszerzonym i podstawowym już dziś na Edulandia.pl.

Matura 2016 CHEMIA - poziom podstawowy właśnie trwa!

Na 13 maja wyznaczono dwie części egzaminu z chemii. Tylko absolwenci poprzednich lat mogą pisać maturę z chemii na poziomie podstawowym. Od zeszłego roku obowiązuje bowiem nowa formuła matury, zgodnie z którą można zadeklarować chęć zdawania chemii jako przedmiotu dodatkowego wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Matura 2016 chemia podstawowa - przebieg

Na egzaminie z chemii maturzyści muszą mieć ze sobą długopis lub pióro z czarnym wkładem oraz dowód osobisty. CKE dopuszcza możliwość korzystania w trakcie matury z chemii z karty wybranych tablic chemicznych, linijki oraz kalkulatora prostego. Na rozwiązanie całego arkusza przewidziano 120 minut.

Matura 2016: CHEMIA, poziom podstawowy - zadania z poprzednich lat

Zadania maturalne konstruowane z chemii są na podstawie skonkretyzowanych wytycznych. Warto zatem sięgnąć do arkuszy CKE z poprzednich lat, aby wiedzieć, czego można się spodziewać na maturze z chemii 2016 na poziomie podstawowym.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z CHEMII - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 CHEMIA - nastroje przed egzaminem [TWITTER]

Maturzyści dzielą się swoimi nastrojami i przeczuciami co do matury 2016 z chemii za pomocą mediów społecznościowych. Swoje wpisy zamieszczają m.in. na Twitterze. Wielu maturzystów niepokoi nieco fakt, że maturę z chemii przyszło im pisać w 13-go w piątek - datę uważaną powszechnie za pechową. Oto niektóre wpisy na Twitterze zamieszczone przed maturą z chemii pod hashtagiem #matura2016:

"Trzymajcie kciuki za chemię"

"Piątku trzynastego, daj wszystko tylko nie skalę pH na maturze z chemii."

"Trzymajcie kciuki, bo matura z chemii jest dla mnie najważniejsza"

"Boję się chemii, bo chcę żeby poszła mi jak najlepiej"

"Chemio, idę cię zdać na powyżej 90% i masz nie przeszkadzać!"

Matura 2016 chemia, poziom podstawowy i rozszerzony - arkusze, odpowiedzi, wyniki

Nie jesteś pewny, czy dobrze odpowiedziałeś na wszystkie pytania na maturze z chemii, a nie jesteś w stanie przypomnieć sobie treści niektórych zadań? Nie denerwuj się! Już po 14 na Edulandia.pl opublikujemy arkusze i przykładowe odpowiedzi. Zamieścimy odpowiedzi do matury 2016 z chemii podstawowej i rozszerzonej. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura z chemii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: