Matura 2016 WOS, rozszerzenie - PYTANIA: konstytucja RP, mniejszości etniczne, państwa afrykańskie. ODPOWIEDZI, arkusze CKE

Matura 2016 WOS - ten egzamin już zakończony. Wiemy już, jakie zagadnienia pojawiły się na maturze 2016 z WOS-u rozszerzonego. Sprawdź, jakie zadania były w arkuszach CKE na WOS-ie na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi z matury z WOS-u 2016 jeszcze dziś na Edulandia.pl. Sprawdź, czy zdałeś maturę z WOS-u!

Matura 2016 z WOS-u - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 z WOS-u - ARKUSZE CKE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 z WOS-u - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 WOS, rozszerzenie. Dużo pytań z konstytucji

Matura z WOS-u na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się 10 maja o godzinie 9. Na rozwiązanie arkuszy CKE z zadaniami uczniowie mieli 180 minut. W tym roku do matury z WOS-u przystąpiło ponad 32 tys. uczniów.

Mamy już pierwsze informacje o zagadnieniach, jakie pojawiły się na maturze z WOS-u na poziomie rozszerzonym. W arkuszach egzaminacyjnych znalazło się dużo pytań odnośnie konstytucji RP a także Unii Europejskiej. Poruszona została tematyka mniejszości narodowych i etnicznych.

Maturzyści donoszą, że na maturze z WOS-u pojawił się cały przekrój pytań - od socjologii do spraw międzynarodowych. W tematach wypracowań znalazły się takie zagadnienia jak dualizm władzy wykonawczej w krajach europejskich czy źródła prawa w Polsce i ich hierarchia.

Matura 2016 WOS rozszerzony. "Zbyt banalny" kontra "Dno dna"

Opinie po maturze z WOS-u rozszerzonego są dość zróżnicowane. Sporo maturzystów uznało, że egzamin był bardzo prosty, wręcz przyjemnie się go pisało. Jednak jest też spora grupa abiturientów, według których matura z WOS-u rozszerzonego wcale do najłatwiejszych nie należała. Zobacz wybrane opinie z Twittera zamieszczone pod hashtagiem #matura2016:

"Rozszerzony WOS, aż zbyt banalny..."

"Wos był taki w miarę, temat przyjemny do pisania"

"Wyszedłem z wosu. Trochę się niepokoję, bo poszło mi podejrzanie łatwo"

"Matura z Wosu, poszła mi dokładnie tak źle jak się spodziewałam"

"Wos nie był trudny i gdybym się do niego naprawdę przygotowała i mi na nim zależało, to miałabym dobry wynik"

"Jedziemy do domu, masakra... matura z wosu to jakieś dno dna... dobrze że nie trzeba jej zdać"

Matura 2016, WOS, poziom rozszerzony. ODPOWIEDZI, arkusze CKE

Jeszcze dziś eksperci Edulandia.pl rozwiążą dla was arkusze maturalne z WOS-u. Opublikujemy przykładowe odpowiedzi do matury z WOS-u na poziomie rozszerzonym i podstawowym. Porównaj swoje odpowiedzi z naszymi rozwiązaniami i zobacz, czy zdałeś maturę 2016 z WOS-u.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: