Matura matematyka 2016: matematyka poziom rozszerzony [RELACJA, ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

Matura matematyka 2016. Dziś o godzinie 9:00 maturzyści przystąpili do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie były zadania? Komentarz "arkusz z piekła rodem" mówi tu sam za siebie. Publikujemy odpowiedzi i arkusze CKE.

Matura 2016 z MATEMATYKI - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 z MATEMATYKI - ARKUSZE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016, matematyka rozszerzona. Jak wyglądał arkusz CKE?

Na rozwiązanie tegorocznej matury z matematyki na poziomie rozszerzonym abiturienci mieli dokładnie 180 minut. Ten przedmiot jest wybierany jako dodatkowy co roku przez dużą część maturzystów - dziś przystąpiło do niego ponad 8 tys. uczniów.

Arkusz miał formę wyłącznie pisemną - znalazły się w nim 34 zadania, w tym polecenia zamknięte i otwarte, wymagające dokładniejszych i obszerniejszych obliczeń. Jak twierdzą maturzyści po wyjściu z sali egzaminacyjnej, arkusz matematyki rozszerzonej 2016 z pewnością nie należał do najłatwiejszych.

Matematyka rozszerzona 2016 - "Arkusz stworzony przez szatana"

Wrażenia maturzystów po dzisiejszym egzaminie maturalnym z matematyki są bardzo podobne - większość z nich twierdzi, że był on bardzo wymagający. Uczniowie po wyjściu z matury podzielili się swoimi obawami na Twitterze. "Myślałam, że jestem, dobra z matmy...aż do dzisiaj"

"Pracuje ktoś w McDonaldzie? Zarobki i atmosfera ok.? Polecacie?"

"matematyka rozszerzona to był arkusz stworzony przez szatana, nie wiem czy będę mieć chociaż 30%"

"Ta chwila gdy poświęcasz całe trzy lata swojego życia i w ciągu trzech godzin twoje marzenia... to tylko marzenia"

"z układajacego arkusz musiał być niezły żartowniś"

Matura matematyka rozszerzona 2016 - wzory skróconego mnożenia i potęgi

Według pierwszych doniesień maturzystów do zadań ma dzisiejszej maturze z matematyki należało m.in. obliczenie granicy i pochodnej czy objętości ostrosłupa, należało też wykazać się wiedzą z zakresu wielomianów i wzorów skróconego mnożenia.

"Trzeba było policzyć granice, pochodną, coś z potęgami, reszty nie pamiętam, za duży stres :d"

Matura 2016 z matematyki rozszerzonej - tu znajdziesz ARKUSZ I ODPOWIEDZI

Już w tej chwili nasi eksperci z Edulandia.pl rozwiązują dzisiejszy arkusz maturalny z matematyki rozszerzonej, a my publikujemy oficjalny arkusz CKE oraz odpowiedzi tu i na naszym facebookowym profilu "Ożeż w maturę". Maturzysto, sprawdź, jak Ci poszło!

Matura 2016 z MATEMATYKI - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 z MATEMATYKI - ARKUSZE, poziom rozszerzony >>>

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: