Matura 2016 - BIOLOGIA, dziś poziom rozszerzony i podstawowy. ODPOWIEDZI, arkusze CKE na Edulandia.pl

Matura 2016 z biologii to jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Na rozwiązanie poziomu podstawowego uczniowie mają 120 minut. Matura z biologii rozszerzonej potrwa 180 minut. Sprawdź, czego możesz się spodziewać i gdzie szukać odpowiedzi do matury 2016 z biologii.

Matura 2016, biologia, rozszerzenie i podstawa. Co mówi Twitter?

Przed wejściem na salę egzaminacyjną na maturę 2016 z biologii maturzyści dzielili się swoimi nastrojami i obawami w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że większość abiturientów stresuje się maturą z biologii. Takie wpisy pojawiły się na Twitterze pod hashtagiem #matura2016:

"Błagam aby nie układ pokarmowy"

"Pamiętajcie że słowa klucz na rozszerzonej biologii przy ekologii to: nisza ekologiczna"

"Trzymajcie kciuki, bo to będzie pogrom #biologia"

"Nie zdam. Nie ma szans żebym zaliczyła tą biologię"

Matura 2016 BIOLOGIA - jakie zadania mogą się pojawić?

Matura podstawowa z biologii potrwa 120 minut, w trakcie których uczniowie będą musieli wykazać się wieloma złożonymi kompetencjami, takimi jak objaśnianie przebiegu procesów i zjawisk oraz wskazanie zależności pomiędzy budową danego organizmu a jego środowiskiem życia, czy wykazywanie związku obecnej różnorodności życia z przebiegiem procesu ewolucji.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z BIOLOGII - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016, biologia podstawowa. ODPOWIEDZI, arkusze CKE, rozwiązania

Wiemy, że oczekiwanie na wyniki jest dla maturzystów bardzo stresujące. Właśnie dlatego nasi eksperci będą na bieżąco rozwiązywać udostępnione przez CKE arkusze maturalne. Sprawdź, czy podstawowa matura z biologii okazała się dla ciebie łatwa! Odpowiedzi do matury z biologii 2016 jeszcze dzisiaj na Edulandia.pl.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: