Matura 2016 BIOLOGIA, poziom rozszerzony. Sprawdź ODPOWIEDZI! [ARKUSZE CKE, ZADANIA, WASZE WRAŻENIA]

Matura 2016 z biologii na poziomie rozszerzonym odbyła się 11 maja 2016 o godzinie 9:00. Na rozwiązanie arkusza CKE przewidziano 180 minut. W internecie można już przeczytać wiele opinii na temat tegorocznego egzaminu. Sprawdź reakcje maturzystów po maturze 2016 z biologii i skonfrontuj swoje odpowiedzi z przykładowymi rozwiązaniami ekspertów Edulandia.pl!

Matura 2016 BIOLOGIA - arkusze CKE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 BIOLOGIA - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 BIOLOGIA rozszerzona - wasze wrażenia

Oto komentarze maturzystów po maturze 2016 z biologii na poziomie rozszerzonym. Abiturienci zamieszczali je na Twitterze pod hashtagiem #matura2016:

"Biologia banał, naprawdę przy arkuszach które dostawałam od mojej nauczycielki to banał nad banały" "Ta biologia była podejrzanie prosta"

"Biologia była.. dziwna. Dali to, czego sobie nie powtarzałam wgl, jakieś łatwiejsze rzeczy.

"Sprawdziłam #matura2016 z biologii rozszerzonej i zdałabym ją na jakieś 80%. Niektóre pytania wręcz banalne, a końcówka to mój konik :P"

"Nie wiem co mam myśleć o maturze z biologii. nie była jakaś mega prosta, ale mega trudna też nie była. Zobaczę w lipcu"

Matura 2016 biologia, poziom rozszerzony. ARKUSZE CKE

Wiemy już, co pojawiło się na maturze 2016 z biologii rozszerzonej. Zobacz, co relacjonowali maturzyści po wyjściu z sali egzaminacyjnej. Oto wpisy na Twitterze:

"Genetyka, ochrona przyrody, ryby, atp, hormony, 3 (o ile dobrze pamiętam) zad były z doświadczeniem" "Nie było ani oddychania, ani fotosyntezy, było o atp, więc zadania ogólnie o mitochondrium, genetyka była dość prosta (poza obliczeniem odległości genów na chromosomie), trochę o narządach analogicznych na podstawie ryby i ptaka" "Trochę zadań odnośnie trawienia tłuszczów, trzustce i hormonach" "Było zadanie z dopasowaniem do zdania i uzasadnienie i zadanie, w którym trzeba było dać dzięcioła jako konsumenta 2 rzędu :)"

Matura 2016 z BIOLOGII - sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 z biologii - ODPOWIEDZI, zadania, arkusz CKE

Jeżeli nie możesz doczekać się oficjalnych wyników do matury z biologii 2016, oszacuj swój wynik, sprawdzając przykładowe odpowiedzi zamieszczone na Edulandia.pl!

Matura 2016 BIOLOGIA - arkusze CKE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 BIOLOGIA - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 - co jeszcze czeka maturzystów?

Matura 2016 z biologii to nie koniec tego burzliwego okresu w życiu maturzystów. Jeszcze w tym tygodniu z egzaminami zmierzą się uczniowie, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do matury z języka niemieckiego, chemii oraz geografii.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: